Olen tosi sairas ja kaipaisin apua
Ammattiapua jo saan mutta nyt viikonloppuna vähän vaikeampaa se avun saaminen. Olen siis niin sairas ja katkera kaikesta mitä mulle on tapahtunut elämässä ja leikin ajatuksilla kostamisesta, vaikka en todellakaan niitä toteuttaisi oikeasti. Mutta pelkästään nuo ajatukset vaivaavat minua. Anteeksi, jos teksti on sekavaa/outoa. Olen niin tyhmäkin nykyään etten osaa enää kirjoittaa normaalisti. Masentaa paljon. Pelkään, että minusta tulee joku stalkkeri tai vastaava. :(
Kommentit (10)
MIELI Kriisipuhelin antaa kertaluonteista keskusteluapua 24 tuntia vuorokaudessa numerossa 09 2525 0111. Voit soittaa nimettömästi ja luottamuksellisesti.
Ota 200g D-vitamiinia, 2g (4*500mg) C-vitamiinia ja joku 6-10 nappia krilliöljyä niin helpottaa. Toista päivittäin kunnes veriarvot on kohdillaa ja tiputa sitten tuo D-vitsku johonkin 50g paikkeille.
Tekstisi ei ole sekavaa tai outoa, kirjoitat tosi selkeästi.
Joo niin on moni muukin. Ollaan nyt neuvostoliitossa jonka nimi nykyään on EU. Sinä et saa apua. Terv hoito on eritetty ja säästöjä haetaan eli käytännössä oppi otetaan teollisuudesta. Siellä paksumahaiset ylipalkatut pitävät asemansa ja kansan sisäänottoa vähennetään ja palveluita karsitaan. Johdolla menee hyvin ja tulospalkkiot kasvavat. Siksi sinä et saa hoitoa jos yksi johtaja 20 000€/kk poistetaan saisi 1400 ihmistä hoidon yksityispuolella eli vuodessa 16 000 ihmistä ja kun heitä on siellä noin 30 niin se tekee 50 000t ihmistä per sairaanhoitopiiri eli puhutaan noin 500 000 ihmisen hoidosta jotta palkat saadaan maksettua. KIITOS KOK ja PS.
Taidat olla vähän liian ankara itsellesi myös. Tekstissäsi ei ole mitään vikaa. Jos pelkäät, että sinusta tulee stalkkeri, sinusta tuskin sellaista tulee. Miksi tulisi? Hyvä että olet ammattiavun piirissä. Pian on maanantai ja siihen asti voit hyödyntää tuota yllä mainittua puhelinnumeroa, tai jos sinulla on luotettavia läheisiä niin soita jollekin heistä.
Jokainen meistä on itse itsensä suurin kriitikko.
Suosittelen kostamista. Hyvin suunniteltu ja erittäin julma kosto todella palkitsevaa.
Miksi ne ajatukset vaivaavat? Kyllä minäkin aikanani kävin monia skenaarioita läpi kuinka haluaisin kostaa mutta en kuitenkaan tehnyt niin. Se on ihan ok ajatella mitä tahansa.
Jos vain mietit niitä jotka vahingoitti sua, energiasi on yhä niillä. Focus on ajatuksessa. Voit muuttaa sen päättämällä, että mietit jotain muuta. Mieti itseäsi, jollain muulla ei ole väliä. Mieti vaan tästä eteenpäin.
Kaikilla meillä on toisinaan vaikeaa.
Onneksi kevät ja valo piristävät.
Parempaa vointia!