Käykö joku vielä Hesburgerissa?
Ja jos käy, niin miksi ihmeessä?
Mekin käytiin joskus kun ei ollut lapsia. Nykyään ei kyllä tulisi enää mieleenkään viedä lapsia sinne syömään mitä lie ulkolaista antibioottilihaa. Tehdään kotona hampurilaisia joskus ja itse tietysti kastikkeet ja pihvit jne. Tulee paljon parempia kuin Hesen pullat.
Kalliita ja pieniä ovat heidän sämpylänsä, hinnat karanneet jo ihan käsistä. Ei meinaa enää 50 € riittää, jos vie perheen syömään pikaruokalaan. Siis pikaruokalaan! Eikä niissä mitään pikaa ole enää, jonotella saa vaikka kuinka kauan kun woltit ja foodorat plinkuttaa taustalla, ja niistä saa ruoat nopeammin kuin tiskiltä. Joskus palveluakin saa odottaa.
Miksi teidän perhe käy vielä Hesburgerissa, eikä tee itse purilaisiansa?
Kommentit (2)
Tänään kävin, vegekerroshampurilaisen söin, hyvää oli.
En ole käynyt Hesburgerissa vuosiin. Tuotteet siellä eivät enää maistu millekään. Saa paremmat hampurilaiset, ranskalaiset ja salaatin, kun tekee itse.