STT valehteli! Tytti Tuppuraisen avustajat eivät ole vaihtuneet tiuhaan ja avustajat ovat pitäneet Tytin kanssa työskentelystä
Sanoma yrittää sensuroida faktaa, koska Sanoma on STT:n suurin omistaja. Noloa Sanoman kannalta, kun STT levittää valheita. Liekö myös HS:n kanta, että nimettömillä lähteillä uutisoidaan valheita.
Kommentit (7)
Ja tietolähde on kokoomuksen linjan mukaan äänestävä demari. Käytännössä jo loikannut, kuten Juhana Vartiainen aikoinaan. Liekö Juhana kans lähteenä tässä ollut STT:llä?
Nimetöntä kyselyä ei ole ollut. Iltalehti ainakin on jo oikaissut tämän valheen.
STT:n olisi pitänyt ainakin nämä tiedot tarkistaa. Maine meni STT:ltä.
Nythän niitä ulostuloa sisältä alkaa tulla. Uutinen olikin oikea.
Kuka yllättyi siitä että tuppurainen ei ottanut vastuuta ja pyytänyt anteeksi, vaan sen sijaan uhriutui ja uhkasi rikosilmoituksella? Onko tämä sellainen esimerkillinen naisjohtaja?
Kuka muistaa STT:n doping uutisen ja siitä seuranneen oikeudenkäynnin? Lopulta kärysi koko hiihtoliiton johto valehtelusta Lahti-skandaalin jälkeen. Näen tässä case Tuppuraisessa samanlaisia yhtymäkohtia. Totuus tulee kyllä vielä esille.
Toinen avustaja aloittanut 2019 ja toinen 2022. Ei ole tiuhaan vaihtumista. Sanoma-omisteinen STT levittää valeuutisia.