Kaiken maailman tohtorit sitä kuvittelee olevansa niin fiksuja. Tekniikan tohtorit ovat silti rautaa. Tekniikan tohtori on miesten aatelia.
Järkevä nainen valitsee puolisokseen tekniikan tohtorin.
Kommentit (7)
Tekniikan tohtorin ovat jonninjoutavia sössöjä, joilla ei pysy ruuvimeisseli kädessä eikä toinen meisseli reiässä.
Järkevä nainen ei valitse yhtään mitään koska sillä on jo järkeä niin se ei tarvi yhtään mitään
Olkaa Englannin Kruunuja tekemällä, ei yhtään mitään!
Hyvää huomenta!
Mahtua!
Usein esimerkiksi narskut himoavat valtaa ja statusta, voivat opiskella ja väitellä tohtoriksi. Mutta silti pää on täynnä mätää ja on tyhmä ja ilkeä. Hyvänä esimerkkinä Ullanlinnan Roope. Mielenvikaisetkin voi olla tohtoreita. Se ei silti totuutta muuta.
Tunsin kerran yhden (ulkomaalaisen) tekniikan tohtorin. Ei ollut lukenut yhtään kirjaa oman alueensa ulkopuolelta. Ihmetteli kovasti, kun kävi kotonani ja minulla oli kirjahylly täynnä kirjoja ja klassikoita, vaikka olin varmaan ali-ihminen hänen mielestään kun en ollut korkeakoulutettu.
Järkevä nainen opiskelee itse tekniikan tohtoriksi, tunnen parikin.