Onko tämä normaalia enää? 2 viikkoa kotona sängyssä
Olen maannut vessaa ja keittiötä lukuunottamatta 2 viikkoa sängyssä. Selaan nettiä, nukun, nakerran keksejä. Kauanko sinä olet mannut yhtäsoittoa?
Kommentit (9)
Joskus 30 vuotta sitten viikon, kun olin sitkeässä ja kovassa kuumeessa. Olo muuttuu hermostuneeksi ja väsyneeksi, jos en pääse ulkoilemaan. Onneksi näin, koska varmaankin edistää terveyttäni.
Vierailija kirjoitti:
Joskus makasin 3kk poistumatta kertaakaan kotoa.
Makasit??
Vierailija kirjoitti:
On se normaalia työttömälle.
No ei minulle ainakaan, eli älä yleistä. Harrastan monia asioita, mm lenkkeilyä ja muuta liikuntaa. Ulkotöitä teen kesät talvet..
Olen mä varmaan viikon maannut yhtä soittoa. Nukuin sängyssä ja makasin sohvalla. Ei tuolla ulkonakaan huvita palella.
Sama täällä. Loma meni näin. En jaksa enää muuta kuin nukkua. Keski-iän ylittänyt raskaassa työssä oleva. Jos jäisin työttömäksi niin en tiedä miten kävisi, jäisin varmaan kokonaan nukkumaan.
Nouse nyt ylös ja liiku vähän, ettei tule makuuhaavoja, veritulppaa tai selkäkipua.
No Covid/Korona aikaan moni oppi ottamaan iisisti ja kotoilemaan.
Joskus makasin 3kk poistumatta kertaakaan kotoa.