Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millä meikillä ja minkälaisella pensselillä saa siistit eye-linerit-viivat?

Vierailija
24.04.2007 |

Ostin Maybelline eye-liner-express jutun, mutta en saa sillä siistejä viivoja, koska silmäluomi ja käsi tytisee?



Luomivärillä ja pensselillä en saa kestävää linjaa. Minulla on Lumene luomiväriä. Olisiko joku muu merkki tuhtimpaa tavaraa.



Saako vielä pullossa eyeliner-väriä kuten ennenmuinoin?



Mitä suosittelet minulle kun haluaisit kunnolliset ja siistit viivat ripsien yhteyteen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tee ensin jollain pehmeällä ja ei niin tummalla kynällä rajausviivat, ja sitten vasta vars. eye-linerilla aivan ripsien juureen. Hyvällä tuurilla sutut ei näy, kun siinä on se kynällä piirretty pehmeämpi apuviiva.



Toinen vaihtoehto on tehdä rajaus ja sitten pehmentää/korjata sitä luomivärisiveltimellä jälkeenpäin, ottaa siis vähän sopivan sävyistä väriä siihen pensseliin.



Ihan pelkät kapeat rajaukset ilman mitään pehmennystä ovat aika harvoin tarpeen ja niiden tekoa pitää vaan harjoitella ja harjoitella.



Vierailija
2/3 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saa juhlatarvikeliikkeistä, pukuvuokraamoista, hiustarvikeliikkeistä. Pensseli vinopäinen. Muistuttaa enemmän pientä luomiväripensseliä kuin huulipunapensseliä. Alle laita vielä esim. Lumenen silmämeikinpohjustusvoidetta ja ne rajaukset on sulla siistit vielä seuraavanakin aamuna (kokemusta on).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalliit oli ja ammattilainen myi, mutta hyvää jälkeä niillä saa, vaikka en ole mikään asiantunteva ja aktiivinen meikkaaja.