Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

tummat verhot lastenhuoneeseen

24.04.2007 |

Nyt tarvittaisiin aamuvirkun pojan huoneeseen verhot.tummat olematta kuitenkaan synkät.huoneessa on vaaleat puukaihtimet.pimennysrullaverhoa en haluaisi,vain sen verran tummat verhot,jotka peittäisivät hiukan kaihdinten välistä ja tuuletusikkunasta tulevaa valoa ja päivällä olisivat sivuilla.ompelutaitoa ei löydy,joten mieluusti valmisverhot.paitsi jos nyt joku tosi nätti kangas sattuis löytymään niin vois lahjoa mummun ompelemaan...=)

joten vinkkejä kaipaillaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

on olemassa pimennysverhoja, joita voi laittaa mieleisen verhokankaan alle. Näin ainakin meillä tehtiin ja vältettiin verhoilla synkistely ;) Pimennysverhoja on monen tyypisiä, on ohuita muovisia ja jopa hopeanhohtoisia (heijastaa lämpöä ulos). Sitten on parempia paksuja myös vaaleansävyisiä pimennysverhoja, maksaakin per metri vähän enemmän. Itse ripustin tuollaisen ohuen muovisen (ja hopeanhohtoisen) harsimalla (tai onnistuu se hakaneuloillakin) lapsen verhoihin. Kangas on sellaista että ei tarvii siksakata, kun on siis tosiaan muovia.. Mutta hyvin toimii!

Vierailija
2/4 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipas hyvä idea,eipä ole koskaan tullut vastaan!onhan niitä pimennysrullaverhojakin monenvärisiä,mutta en haluaisi enää mitään kiinnitettävää systeemiä kaihdinten lisäksi.mistäs olet tuollaista kangasta ostanut ja paljonko oli hinta noin suunnilleen?kiitokset jos jaksat vielä vastailla!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

en muista hintoja sitten yhtään, mutta hintaero muovisen ja paremman pimennyskankaan välillä oli huomattava. Ostin Eurokankaasta aikoinaan. Sieltä saa varmaan soittamallakin hintatietoja.

Vierailija
4/4 |
25.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostettiin pari kuukautta sitten eurokankaasta pimennysverhokangasta, joka ei tosiaankaan ole synkkä. Vaalealla pohjalla pastelleja raitoja.

Ja pimentää tosi hyvin, sälekaihtimet on meillä kyllä alla.





En ole nyt ihan varma, mutta taisi olla 14,90e/m. JOitakin malleja oli 9,9. Stokkalla pimennysverhoa 25e/m.



Eurokankaassakin usein tarjouksia, jossa ylä- ja alakäänteitten ompelu kaupanpäälle