Hallituksen saavutukset tähän saakka
1. Pelotellaan valtionvelalla ja luvataan 100 000 työpaikkaa
2. Pelotellaan tarkkailuluokalle joutumisella
3. Poseerataan virnistellen somekuvissa sakset kädessä
4. Otetaan kaksin käsin velkaa, rahat yksityisille terveysjäteille ja aseisiin
5. 100 000 työtöntä lisää
6. Joudutaan tarkkailuluokalle
Kaikki tämä, kun muissa pohjoismaissa talous kasvaa mm. Ukrainan sodasta huolimatta
Kommentit (6)
Pitää ymmärtää, että kokoomuksen päätavoite on luokkayhteiskunnan palauttaminen, ja siihen sopii hyvin työväenluokan ja alemman keskiluokan kurjistaminen.
Ei ole kovin montaa fiksua ministeriä hallituksessa. Valtosen lisäksi ei tule mieleen yhtään. Eikä tilanne ainakaan parane kun seuraavaksi on punikit vallassa. Niillä on kovat puheet oppositiossa mutta totuus tulee olemaan toinen. Harmi että jotkut uskovat heitä kun eivät ymmärrä milloin apinaa koijataan.
3. on hyvä läppä ja turha siitä on mieltänsä pahoittaa kaikkien lumihiutaleiden. 4. aseita satutaan tarvitsemaan juuri nyt joten on vähän pakko. Ilmoittavat sentään rehellisesti mihin raha käytetään, toisin kuin edellinen hallitus mikä kusetti kunnolla ja Marin teki vielä oman henkilökohtaisen kusetuksen eduskuntavaaleissa. 5. on myös työllisiä lisää.
Saivathan he aikaiseksi sen rasisminvastaisen vessapaperin, jolla Riikkuli pyyhki leveän peränsä alta viikossa valmistumisesta.
Paljon valehtelua ja monta takinkääntöä