Kiusaavat avustettavat
Varsinkin nais"asiakkailta" tulee suoria henkilökohtaisia loukkauksia kun heitä yritän avustaa, ensin johonkin tekemiseen liityvä, ja sen jälkeen persoonaan littyvää haukkumista! Mitenhän kauan jaksaa ettei asia vaikuta mitenkään! Miehet ei vaikuta näin tekevän tai tekevät ainakin harvemmin. Esim. suoran haukkumisen jälkeen kun vetäydyn ja yritän vain tehdä työt, alkaa pilkka siitä miten "ujo" olen. Sekään ei pidä paikkaansa. En osaa vaan vastata. Tai osaisin, mutta en ole viitsinyt , syytteethän siitä tulisi ja paskamyrsky.
Henkilökohtainen avustaja
Kommentit (3)
Jos alkaa uittuilemaan niin jätä sateeseen. Ja lähet menee
Vierailija kirjoitti:
Jos alkaa uittuilemaan niin jätä sateeseen. Ja lähet menee
Kerran lähdinkin, sateeseen ei voi jättää he tulevat heti linjoja pitkin työnantajalle/avustajafirmalle pienestäkin epäkohdasta ja mielipahasta
ap
Ja opiskelen kyllä muuta ja haen muita töitä, ihana nähdä muunlaisia _normaaleita_ ystävällisiä kunnioittavia ihmisiä, enkä tarkoita vammaa itseään vaan sitä että nämä vammaiset usein kokevat olevansa "entitled" haukkumaan ja alentavaan kohteluun, miksiköhän? Pahuutta se, että heitä yrittää auttaa?
ap