Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hei, voisko nää olla harjoitussupistuksia?

Vierailija
15.04.2007 |

en oo ekaa kertaa raskaana, silti joudun nyt kyselemään tällaista..



ekassa raskaudessa mulla ei ollu ainuttakaan harjoitussupistusta, eikä kyllä oikeitakaan supistuksia sitten kun vedet oli menny ja ois pitäny jo jotain tulla. käynnistetyillä hoidettiin synnytys (aika kehnosti), ja nyt mua on jännittänyt josko sama toistuu.



jännitys on tosiaan tiivistynyt tässä, oon viikolla 33+ eikä vielä oo supistellut, vai olisko kumminkin? väliin nimittäin tulee sellainen tarkalleen menkkamainen paineen tuntu vatsaan. siis juuri täsmälleen kuten menkkakivut. voiko olla supistelua?



ja sori kun kyselen taas tyhmiä. mulla on ollut hiukan hakusessa koko supistusasia, kun kaikki sanoo vaan että " no ne on niitä kun sun vatsa menee sillan kovaksi" , ja mun vatsa ei kyllä mee yhtään miksikään. paitsi nyt tämä hillitty kouristelu. voisiko olla että mun kohtu alkaa reipastua?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

toivonko nyt turhia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla