Miksi toiset miehet jättävät vaimonsa salarakkaan takia ja toiset eivät?
Kas siinäpä kysymys.
Miksi jotkut miehet pitävät salarakasta, mutta eivät aio erota vaimosta?
Miksi toiset naiset jättävät vaimon salarakkaan takia?
Mistä voi tietää, kumpaan kastiin mies kuuluu?
Kommentit (10)
Molemmat kuuluu mulkvistikastiin, enkä siitä kastista etsi itselleni miestä. Mielummin ilman.
Oho mikä virhe. Korjaus:
Eli miksi toiset MIEHET jättävät vaimon salarakkkaan takia?
Mun mies jätti mut salarakkaan takia. Ei ollut montaa kuukautta tuntenut häntä. Ja me sentään oltiin yhdessä 19 vuotta, miltei koko aikuisikämme siis. Mies sai jonkun neljänkympin kriisin.
Vierailija kirjoitti:
Mun mies jätti mut salarakkaan takia. Ei ollut montaa kuukautta tuntenut häntä. Ja me sentään oltiin yhdessä 19 vuotta, miltei koko aikuisikämme siis. Mies sai jonkun neljänkympin kriisin.
Tai entä jos se olikin hänen elämänsä rakkaus...
Niin. Miksi kaikki ihmiset ovat yksilöitä jotka toimivat ja ajattelevat uniikilla tavalla?
Olisiko parempi jos kaikki olisivat vaan klooneja minusta, vai paljastuisiko että minä itse olen henkilö jonka seuraa vähiten sietäisin?
Eiköhän tuo riipu salarakkaasta. Jos on parempi kun vaimo niin vaihdetaan, jos huonompi niin ei vaihdeta.
Ja aika moni mies lupaa sille salarakkaalleen erota vaimostaan, mutta eipä sitten eroakaan vaan ennemmin tai myöhemmin se salarakas jää ihmettelmään, kun mies jättääkin hänet.
Ja vaimossa ei voi olla vikaa?