Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos olisin tiennyt että viikon "treenillä" lähtee selluliitti reisistä...

Vierailija
22.09.2025 |

olisin tehny sen jo aiemmin. Viime viikon tein joka päivä hiit/cardio tai jotain tuon tyylistä youtuben ohjeiden mukaisesti. Ja kahtena päivänä jonkun lihaskuntojutun. Nyt reidet on jo sileät ja vyötäröltä lähteny 3-4 cm! Lähtötilanne 158cm ja 64kg, enkä liikkunu ikinä kävelylenkkejä ja pyöräilyä enempää.

Aion jatkaa, kun oon ekaa kertaa tuntenut sitä kuuluisaa hyvää oloa liikkumisesta. Kehon liikuttaminen vaihtoehtona tuntuu yllättäen paremmalta kuin paikallaanolo ja liikkumattomuus; ahdistus olemassaoloa kohtaan on vähentynyt. Vaan kyllä noin äkkiä saadut yllättävät näkyvät tulokset kannustaa myös jatkamaan. Aiemmin oon yrittäny lähinnä vaikuttaa syömisiin heikoin tuloksin, mutta nyt en oo tehny sille osa-alueelle mitään! Oon viikon aikana herkutellut muutamana päivänä ja yks ilta join varmaan 5 annosta alkoa.

Pointtina varmaan myös se, että saatoin jollain tapaa uskoa niitä "ei liikunnalla laihdu" -kommentteja, joita täällä on välillä näkyny. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up jos jotain kiinnostaa

Vierailija
2/2 |
22.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

youtubesa on aika tehokkaita hikitreenejä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän yksi