Persujen putinisti-Turkkila maalittaa Tuomiojaa ja uhriutuu Kirkin puolesta!
https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-pitkaaikainen-ministeri-hapaisee-char…
Hallituspuolue perussuomalaisten puoluelehti on valjastettu valtiovarainministerin erityisavustajan henkilökohtaiselle kaunanpidolle, äärioikestolaisen propagandan levittämiseen ja "vihollisten" leimaamiseen. Tämä kaikki veronmaksajien varoilla.
Kommentit (8)
Tuomiojaa sopiikin aina maalittaa.
Lopuista asioista voidaan keskustella.
Miksi Tuomioja levittää edelleen disinformaatiota? Päivitys on eiliseltä. En keksi muuta syytä kuin, että politiikka tekee ihmisistä läpeensä epärehellisiä ja valheet ovat osa sitä oman linjan ajamista. Totuudella ja kohtuullisuudella ei ole mitään sijaa enää. En käsitä, miten kansanedustajat jaksaa tuota työtä. Tarkoitan tuoreita kansanedustajia. Valehtelua, olkiukkoja, vääristelyä ja kärjistämistä. Pöyristymistä kaikesta mahdollisesta.
Olen miettinyt, että jos olisin eduskunnassa, niin mut varmaan kannettaisiin sieltä ulos kuin Vennamo aikanaan. Huutelisin asiattomuuksia väliin. Laidasta laitaan. En kestäisi sitä tökeröä liioittelua ja tahalleen väärinymmärtämistä. Asioissakin on ihan tarpeeksi riideltävää, mutta kun retoriikka ja puhetapa istuntosalissa on jostain sellaisesta maailmasta, jossa ei normaalit ihmiset elä.
Hulluuden ympyrä on sulkeutunut, kun Putinisti-Turkkila maalittaa Putinisti-Tuomiojaa. Muuten erilaisista poliittisista mielipiteistään huolimatta ovat molemmat venäjänmielisiä.
Punaerkkihän höpisee taas aivan omiaan ja levittää valheita.
Miksi Turkkila ei hyökkää pomoansa vastaan? Tämä aikoi leikata puolustusmenot puoliksi. Ainiin, niinhän sen piti mennä Moskovan käsikirjoituksen mukaan. Harmi, että Häkkänen ehti väliin.
Vierailija kirjoitti:
Hulluuden ympyrä on sulkeutunut, kun Putinisti-Turkkila maalittaa Putinisti-Tuomiojaa. Muuten erilaisista poliittisista mielipiteistään huolimatta ovat molemmat venäjänmielisiä.
Putte sulla on haisevassa römpsässäsi.
Tuomioja 2030!