Onko Advanced Ultra 10:ssä viivanpaikkaa?
Hain jo noilla sanoilla keskusteluja täältä Vauva-palstalta, mutta en viisastunut lainkaan. Onko kenelläkään kokemusta kyseisestä testistä?
Testasin tänään, ja en kyllä voi tulosta miksikään muuksikaan sanoa kuin viivanpaikaksi. Testiin ilmestyi siis kuin kynnellä viilletty ohut valkea tai harmahtava viiva. En ole Advancedin r-testejä aiemmin käyttänyt enkä millään muullakaan testillä viivanpaikkaa saanut. Haamun olen kerran saanut Aconilla, mutta haamuviiva tämä ei kyllä ole.
Miksi sitten kyselen, jos viivanpaikasta niin varma olen - no toiveita elätelläkseni tietenkin! Ei teidän tarvitse kuitenkaan miun toiveitain ruokkia, vaan saa pudottaa pilvistäkin! On sieltä pudottu ennenkin!
Plussaonnea kaikille vastanneille ja muillekin!
Minni-M.
Kommentit (5)
En siis valitettavasti tiedä vastausta kummankaan testin askarruttavaan kysymykseen, mutta silti vastaan tähän koska arvelin Minni-Maijan lukevan tätä..
Kiitos siis Minni-Maija slangi-ketjun nostamisesta! Mistä ihmeestä sä sen löysit vai onko mun silmät lakanneet toimimasta??!
- Paaru the puolisokea
Valitsin tuosta ylhäältä " haun" ja kirjoitin siihen " palstaslangia" . En siis minäkään selaillut kaikkia keskustelusivuja läpi.
Kylläpä sua nyt piinaillaan noiden haamujen kanssa!! Toivottavasti viiva vahvistuu, pidän sulle toooosi paljon peukkuja!
Mulla alkoi menkat ja suht normaalit oli. Mutta lämmöt on ja pysyy korkealla (yks päivä taas 37,0). PAKKO olis kai mennä sinne lääkäriin, mutta en vain koskaan muista/saa aikaiseksi sitä tilata..
Voikohan joku tulehdus pitää lämpöjä ylhäällä?? Mullahan on ollut polvisärkyä saman ajan mitä nää lämmöt on olleet korkealla (vissiin jo 5 viikkoa). Eli jospa se pitää lämmöt koholla? Mä en oikein tiedä näistä tulehduksista yms kun niin harvoin on mikään paikka kipeänä, mutta täytynee nyt varmistaa myös tämä polvisäryn syy. Taitaa paikat vain antaa periksi, syksyllä tulee 30v täyteen ;)
Onnenpotkuja siis sinulle, että viiva vahvistuu! Valitettavasti mulla ei ole kokemusta ko. testistä. Kirjoitinkohan sulle jo tuonne " meidän pinoon" , että ennen kuukautisten alkamista tein Aconin, eikä siihen tullut mitään viivaa. Hetken olin näkevinäni siinä jotain, mutta kun vertasin sitä vanhoihin haamutesteihin, ei siinä ollut kyllä mitään, eikä siihen TULLUT mitään viivaa kuivuttuaankaan. Eli mä uskon kyllä mun kohdalla siihen alkuraskauden keskenmenoon, koska ne viivat on vieläkin niissä testeissä :( Minkään muun en usko selittävän niitä haamuviivoja.
Mikaela -jälleen uudessa kierrossa, mutta edelleen ilman yritystä *ehkä luonto päättää asian meidän puolesta*
Joo, kyllä alkaa tuntua, että noista testeistä tulee vaan entistä kahjommaksi. Se viime kierron Aconin tulos oli haamu ja kyseessä varmaan kemiallinen. Aconin testi on mulla vieläkin tallella, ja kun vaikka tätä tämän kierron Advancedia vertaa siihen, niin huomaa ihan selvästi, että tämä on vain viivanpaikka ja se haamu.
Ja siinä Advancedissa ON VIIVANPAIKKA. Tulipahan vastattua itse omaan kysymykseen :)
Tänään nimittäin tarkastelin testiä ennen testausta, ja huomasin kaksi viillon tapaista jälkeä niillä paikoilla, joihin viivojen pitäisi tulla. Kaikkein selkeimmin se viivanpaikka näkyy noin 10-15 minuutin päästä testin tekemisestä. Siitä kun vielä kuivuu, niin näkyy vähän huonommin, mutta näkyy kuitenkin. Jos kattoo tavallisessa valossa, niin " viillot" saattavat tehdä varjoa testiin, mutta kun ihan auringonvalossa kattoo, niin huomaa, että ihan valkoinen testi siitä testiviivan kohdalta on.
Eli negaa näyttää ja tätiä odotellaan. Plääh.
Mene sinä nyt ihmeessä sinne lääkäriin! Kyllä sinut pitää nyt hoitaa kuntoon! Vaikka itse en mikään tohtori olekaan, niin uskoisin kyllä, että tulehdus voisi pitää sulla lämpöjä kohollaan. Eikös ne tulehdukset aina koita kuumeella tappaa pöpöjä? Kannattaahan sinne lääkäriin mennä vaikka edes hoidattamaan tuo polvi kuntoon. Anteeksi jos patistelen, ei ole tarkoitus! Kunhan vain olen huolissani :)
Toivotan huimasti plussaonnea kiertoosi! bd bd bd
M.-M.
mut Advance-25:lla kylläkin ja mitään muuta kuin kontrolliviivan en ole näkyviin saanut. Ei tainnut auttaa yhtään ;)
Anteeksi et lisään ketjuusi mut kysyisin onko Pregent Stick-testissä viivanpaikkaa?
Ja mikä/millainen viivanpaikka sit on???
Sain jonkun harmaanpunaertavan viivan siihen kun oikein kääntelen ja vääntelen...Näkyy kyl selvemmin kun poistin sen päällimmäisen osan/muovi *punastuu*
MM:lle plussatuulia!!!