Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mitä veikkaatte!? ALLERGIA-ASIAA
09.04.2007 |
Lapsi 3,5v ja tullut jalkoihin punaisia läiskiä joiden sisällä punaisia patteja osa kuin itikan puremia ja osa pienempiä. Näyttää kutiavankin. Poskiin tuli myös muutama, mutta ne lähti aika nopsaan pois. Myös käsissä kyynärpään kohdalla pari pattia.
On syönyt kalaa, suklaata sekä ollut paikassa jossa koira!? nenä ei vuoda eikä silmät kutise, joten voiko silti olla koira-allergiaa?
Kiitos jos joku viitsii vastata!
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Varsinkin jos olette liikkuneet paikassa jossa on jo sulaa ja paljon lintuja, kuulostaa lintukirpun puremalta mutta tämä on todellakin vain veikkaus...googleta lintukirppu ja katso vastaako paremmin oireita!
Alue: Aihe vapaa
ottaa tarkempaa selkoa siitä. Nyt ei ole muualla kuin jaloissa ja pepun sivuilla. Sehän levisi samana päivänä kasvoihinkin asti. Ihme juttu