Meille tulee rahaa tilille joka kuukausi 9000e, haluatko kysyä jotakin?
Kommentit (18)
Mitä on mennyt pieleen että noin vähän yhteensä ? Mulla tulee 60000€/kk ja lapset muutaman yön viikossa .
Meille tulee n.7000 ja pärjätään kivasti. Tosin vain kaksi lasta.
Kysymys: sijoitatteko lapsille? Ja jos kyllä, niin kuinka paljon ja mihin?
Oletko tehnyt miten pitkään Onlyfansia? Kumpi teki ensin, sinä vai miehesi?
Vierailija kirjoitti:
Mies on toimitusjohtaja ja syö kanssasi teranssilla 3ea luxus leikkelettä?
Ja teranssilämmitimet loimottaa
Mulle tulee tilille joka kuukausi 9001 euroa ja en ole kenenkään orja.
Mulla on Kela Platinum.
Vierailija kirjoitti:
Paljonko siitä rahasta jää käteen verojen jälkeen?
Aa, joo, voihan he olla yrittäjiä. Käyttörahaa jää 4000 e.
Onko teidän tulot ja menot tasapainossa? Meillä on suht samanlaiset tulot (muutaman satasen enemmän) ja lähinnä miehen unelmien takia menot on ihan järkyttävät. Meillä on talo kehyskunnassa, kerrostaloasunto Helsingissä ja kesämökki Saimaan rannalla. Ja kolme teiniä, joihin uppoaa myös ihan tosi paljon rahaa.
Mun mies on niin kauhean huoleton, ja mä en ole sitten osannut pistää riittävästi hanttiin isoissa hankinnoissa. Eikä kyse ole edes siitä että mies tienaisi jotenkin enemmän kuin minä vaan aika lailla saman verran tuodaan rahaa talouteen.
Oon aika loppu stressaamaan rahasta.
Oletteko yhtä kateellisia niistä, jotka saavat 20 000 euroa kuulaudessa, kuin te kuvittelette muiden olevan kateellisia teidän tuloista?
Mies on toimitusjohtaja ja syö kanssasi teranssilla 3ea luxus leikkelettä?