Jos tiedät 100%
Varmasti että puhelusi ohjataan etukäteen jollekin henkilölle, joka on usutettu mukaan erääseen gang stalking, projektiin, kampanjaan, kutsutaan sitä ihan miksi vaan, joka sisältää häirintää, sabotointia ja rikoksia, niin välttäisitkö silloin asioiden selvittelyä puhelimitse?
Ai miksi jollekin tehtäisiin niin? Älä keskity siihen tomppeli, sillä juuri tuollaisiin keskittyminen saa huomiosi pois mahdollisista todisteista, että niin on tehty! Toimit siis juuri niin kun rikollispaskat haluavat. Et osaa epäillä, vaikka on aihetta epäillä!
Niin ääliöille tiedoksi, että jos jollain on hirveä tarve järjestää sun pään menoksi häirintää, se järjestää sen! Se käyttää siihen ihan hirveästi resursseja, aikaa, rahaa. Uusimmat tekniikan välineet mukana.
Lisäksi tarvitaan avulias idari joukko, joista osa mukana tarkoituksella ja osa täysin tietämätön missä mukana. Asiat siis toteutetaan pitkälti valheilla ja rikoksilla.
Ei se ydinfysiikkaa ole se puheluiden kaappaus ja voidaan tehdä molempiin suuntiin ja huhhuh deep fake tekniikoilla muokataan nykyään hyvin jopa ääntä ja kuvaa jos pääsy on tuollaisiin tekniikoihin.
Mutta simppelinä esimerkkinä, lähetetään kirje jossa puhelinnumero ja kun henkilö soittaa siihen se ohjautuu henkilölle, joka mukana juonessa ja käydään etukäteen ohjailtu keskustelu. Joku ohjeistanut jotain tomppelia puhumaan tietyllä tapaa. Tuo ehkä tietämätön kaikesta mitä asioihin liittyy. Yleensä häiritsemistsrkoitus eli asiaa ei selviteterä normaalisti tai koko selvitettävä asia saattaa liittyä koko vyyhtiin. Vaikka jokin väärin laskutus?
Ei se kännyn ja netinkään hakkerointi ole täys ydinfysiikka. Sieltä henkilö voi sitten saada väärää infoa asioista, jopa vääriä yhteystietoja. Tarvitaan vain tekniikan taitoja ja ihmisresursseja . Monesti myös valtaa ja rahaa! Sillä saadaan jo paljon aikaa.
Niin simppeliä on toteuttaa monet uskomattomatkin jutut!