Vähä älysin leffa genre: Toimintakomediat!
Jos tykkäät niistä niin ÄÖ:si on tuskin yli 100...
Kommentit (8)
Mites naisille suunnatut hömppäleffat?
Aloittaja paljasti oman älykkyysosamääränsä jo ensimmäisessä lauseessa...
True lies vuodelta 1994 on mielestäni todella hieno toimintakomedia, vaikkei kevyimmästä päästä. Tällaisia leffoja on mukava katsoa, kaikki parhaat on tehty jo aikoja sitten. Kaikkien elokuvien ei pidä tarjota haastetta, osa on helppoa viihdettä ja tarjoaa hetken pois omasta elämästä.
Eiköhàn jynkkyleffat vie voiton. Niissä ei tarvita aivoja ollenkaan.
Ei mikään genre ole kokonaisuudessaan huono. Kaikista löytyy helmiä, vaikka jokin lajityyppi ei omiin suosikkeihin kuuluisikaan. Elokuviin, kuten elämäänsä yleensä, kannattaa suhtautua avoimin mielin.
Vielä kun löytyisi nainen, joka pitäisi yhtä paljon eri elokuvista ja sarjoista kuin minä ja jaksaisi keskustella niistä loputtomiin. Olettaen, että myös fyysisesti oltaisiin samalla aaltopituudella, niin siinä sitä mun yksinkertainen käsitys onnellisesta elämästä aika pitkälle olisikin.
Kaikkien elokuvien ei tarvitse olla älyä stimuloivia.
T. Oikeinkirjoitusta harjoitteleva