Voisitteko naiset selittää että miksi varatut miehet kelpaa ja kiinnostaa, mutta vapaat ei?
Miksi naiset toimivat näin? Aina kun olen suhteessa, niin kaikki naiset yrittää. Sinkkuna on kuin aavikolla olisi.
Kommentit (41)
Ne on jännämiehiä senkin tossukka :3
Urbaani legenda. Ei ihmiset todellisuudessa tuollaista draamaa halua elämäänsä, vaikka jotkut haksahtaakin.
Niin, naisista joku viisi prosenttia iskee varattuja ja sinä uliset nyt heiltä vastauksia luullen harhaisesti että kaikki naiset tekee sitä?
Ehkä yksi syy miksi varatut kiinnostaa noita viittä prosenttia on se, että he tietävät varattujen ymmärtävän että naiset ovat erilaisia. Sinulle ei vielä ole kehittynyt sitä ymmärrystä.
Jotkut ajattelee laatutakuu?
Jotkut taas mittaa omaa tasoaan katsomalla millainen nyxä miehellä on?
No haluaisitko sellaisen joka näin toimii? Minä en koskisi
Ei kiinnosta.
Itseasiassa yksi vapaassa suhteessa elävä kinuaa sen haaremiin mutta ei kiinnosta vaikka lupa oiskin.
Kuulet että ne yrittää. Suurinosa ei todellakaan yritä. Ne pitää sinua neutraalina, kuin homomiehenä. Yrittöjillä on heikko itsetunto ja kuvittelevat voittavansa jotain kun mies pettää. Sitten suhteessa joutuukin pelkäämään olevansa seuraava uhri, hah hah
En ole ikinä ollut ihastunut varattuun saati yrittänyt semmoista. Miehet jotka pokailee vaikka on nainen kotona ovat oksettava ja oon aina kysässyt sen naisen numeroo. Kummasti hiljenevät.
Periaate on sama kuin työttömien valitsemisessa palkkatyöhön, ensisijaisesti otetaan jo töissä oleva, toinen vaihtoehto on jättää paikka täyttämättä ja viimeinen vaihtoehto on työttömän palkkaus.
paras selitys mitä olen kuullut -> kuulemma ei semmosta voi ottaa joka ei ole kelvannut kellekkään muullekkaan .... just joo .... no eihän hän ole itsekään kelvannu kelleen niin miks hänet pitäsi ottaa tuolla perusteella
Sellainen mies on todella seksikäs joka keskittyy vaan omaan puolisoon. Ja tuo ei oo kyllä totta et varatut ei jää roikkumaan, osa näistä voi olla todella stalkkereita yms pers.häiriöisiä ketkä keskittää elämänsä vain ja ainoastaan varatun perässä roikkumiseen.
Ei oo kuule sukupuolikysymys tämä, ihmiset on yksilöitä, jotkut naiset kiinnostuu ja jotkut ei. Sama asia miehissä. Oletko koskaan miettinyt asiaa toisteppäin? Miksi miehet kiinnostuu varatuista naisista?
Vaikea selittää koska minua ei varatut kiinnosta pätkääkään, eikä vapaat, olen naimisissa. Kun en ollut naimisissa ei kiinnostaneet varatut pätkääkään.
Minua taasen vapaat ja varatut miehet pokailee tämän tästä, vaikka olen naimisissa ja sormus sormessa.
Rekrytoisitko itse työttömän vai sellaisen, joka jo hoitaa vastaavaa tehtävää?
Oksettaa varatut miehet, jotka lähentelevät. Sikoja. Ei kyllä kiinnosta vapaatkaan. Itsekseen ihana rauha.
Eivät he kiinnosta panomielessä. Varatuille on mukava jutella sillä heistä tietää, että eivät ala siittämään jos on ystävällinen. Jos sinkkumiehelle on ystävällinen hän vetää pilinsä esiin.
Se että sinä haluat panna jokaista naista joka ontai ei ole sinulle ystävällinen, ei tarkoita sitä että heistä edes 0,01% haluaisi panna sinua. Ystävällisyys on vaan mukava asia.
Vierailija kirjoitti:
Eivät he kiinnosta panomielessä. Varatuille on mukava jutella sillä heistä tietää, että eivät ala siittämään jos on ystävällinen. Jos sinkkumiehelle on ystävällinen hän vetää pilinsä esiin.
Se että sinä haluat panna jokaista naista joka ontai ei ole sinulle ystävällinen, ei tarkoita sitä että heistä edes 0,01% haluaisi panna sinua. Ystävällisyys on vaan mukava asia.
Miesten elämä kyllä kuulostaa oikeasti helvetiltä kun jokainen nainen on heille vaan siitoskohde. Hymy = kutsu parittelemaan. Surullista ja säälittävää.
Varatut ei jää roikkumaan.