Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

pahalla tuulella

28.03.2007 |

Onko kenelläkään kokemusta tai tietoa tästä. Mulla on nyt n. 7 viikkoa synnytyksestä ja se oli aika rankka kokemus. Nyt olen jo fyysisesti melko hyvin toipunut mutta olen niin mielettömän huonolla tuulella koko ajan. Enkä voi sille mitään. Ihan sama, onko kevät tulossa, paistaako aurinko tms. - vauva on ihana ja se tuo iloa, mutta siitä huolimatta kaikki ottaa päähän. Etenkin mieheni.



Odotusajan olin ihan hyväntuulinen kuten normaalisti ja meillä oli hyvä suhde synnytykseen asti. Mutta nyt on toinen ääni kellossa. Olisi helpompaa elää yksin vauvan kanssa, en kerta kaikkiaan jaksa katsoa miestäni tai puhua hänen kanssaan.



Harmittaa, että kauan odotettu äitiysloma kuluu kuin sumussa, mikään ei tunnu miltään. Osa menee tietysti väsymyksen piikkiin, mutta missä vaiheessa elämän pitäisi tuntua jo paremmalta?



Carmine + babyboy 7 vko

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juttele neuvolassa asiasta, sieltä pitäisi apua löytyä :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla