Kävin fascia method-tunnilla torstaina.
Perjantaista alkaen selässä ollut pistelevä kipu, oikealla puolella rintaliiveissä ylöspäin selässä siis. Pistelee keuhkoja ja vaikea hengittää oikealta. Oikeaa Jalkaa pistelee.
olen rapakunnossa ja tein täysillä tunnin, hiki virtasi, nyt sitten tämä.
kuka kertoo mikä minulla on? Otin gramman panadolia ja laitoin saunan päälle. En vielä kehtaa mennä työterveyslääkärille.
Neuvoja pliis!
Kommentit (7)
Voisiko olla lihasjumi? Voisiko olla, vaikka säteilee kipu raajoihin?
Joku kohta aivan shokissa liikunnasta kun alla olematon lihaskunto -> vetänyt jumiin -> hermoärsytystä.
Niin, eihän sitä tietysti kehtaa lääkäriin mennä jos henki ei kulje. Kohta sun ei tarvitsekkaan.
Jospa vaikka rauhassa treenaisit ensin lihaskunnon kondikseen. Teit kaiken juuri niin kuin ei pitäisi eli heti hirveää rääkkiä ja nyt joudut sitten pitämään taukoa. Veikkaan että sun selän lihakset on todella heikot ja kireät.
Ei tolle lääkärit mitään tee, mutta jos nyt ei parissa viikossa helpota niin käy siellä työterveydessä.
Uppista