Suositelkaa minimalismiin, tee-se-itse-juttuihin, nuukailuun ja omavaraisuuteen liittyviä vlogeja ja sivustoja.
Vähän aikaa jaksoin alussa seurata Korpimuijaa, mutta todellista sisältöä ei oikein ole, mainontaa sitäkin enemmän. Lähinnä siis kiinnostaa sellainen rustiikkisempi meno, ei mitkään kaupunkilaisten konmaritusvideot.
Kommentit (7)
Suomenkielisiä ei juurikaan ole. Ne muutamat, joita on, on just näitä pari-kolmekymppisten kaupunkilaisnaisten pastellinsävyisiä lifestyle-blogeja, joissa ei mitään varsinaista sisältöä ole. Youtubesta löytyy englanniksi hakemalla enemmän.
1. Heitä kaikki roskiin, paitsi yksi lusikka, keittolautanen, pyyhe, t-paita, sukat, alushousut, farkut ja takki.
2. Opettele nukkumaan lattialla t-paita pään alle käärittynä.
3. Syö vain kylmiä ruokia.
Vierailija kirjoitti:
Ai 2015 on tullut takaisin 🤣😆
Ei me kaikki olla tuollaisia trendipellejä. Minä olen ollut minimalisti ysäriltä asti, sille ei vaan silloin ollut mitään nimeä. Ja omavaraisuuus/DIY nyt ei ole tainnut olla isommin muodissa missään vaiheessa.
Vierailija kirjoitti:
1. Heitä kaikki roskiin, paitsi yksi lusikka, keittolautanen, pyyhe, t-paita, sukat, alushousut, farkut ja takki.
2. Opettele nukkumaan lattialla t-paita pään alle käärittynä.3. Syö vain kylmiä ruokia.
En kysynyt neuvoja saati aivopierujasi. ap
?