Lue keskustelun säännöt.
Tk:ssa tuli hoitaja ilmoittamaan klo 8.30 odotusaulaan että mikäli tilanne ei ole akuutti niin tulkaa tänne joku toinen päi
10.03.2025 |
Kuka menee akuuttiin päivystykseen jos ei ole ihan pakko. Toki siellä on varmaan niitä kuntouttavassa työtoiminnassa olevia jotka tarvitsevat lääkärintodistuksen että ovat kipeinä. Menettävät muuten etuutensa joten kai sekin on pakkotilanne
Kommentit (3)
Onhan niitä. Viimeksi kun istuin päivystyksessä jalka murtuneena kuuntelin vanhempaa pariskuntaa, joka väitteli siitä että pitäisikö lähteä kotiin kun ei jaksa odottaa. Eipä kuulosta siltä että silloin on ihan pakollista hätää lääkärille.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No kai sanoit että ootko tollo tää on akuutia
Sama pankissa , oli jonoa ja virkailija sanoi tulkaa mielummin joskus toiste .Eli näin nykyään . Ei kai ihmiset huvikseen mihinkään mene.