Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Trump on hyvin ennustettava presidentti: kaikkihan me oikeasti tiedämme, mihin Trump politiikassa pyrkii

Vierailija
20.02.2025 |

On hyvä, että meillä on vihdoinkin ennalta-arvattava pressa Yhdysvalloissa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Trumpissa ennustettavaa on vain se, ettei kukaan osaa ennustaa mitä Trump tekee. Edes Trump itse.

Vierailija
2/3 |
20.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tekee, mitä on kertonut tekevänsä. Helppoa. Ei tarvita satoja eri asiantuntijoita arvailemaan ja ylianalysoimaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mitäköhän se olisi AP? Epäsuorasti viittaat johonkin mihin ainoastaan itse tiedät vastauksen. Päättömät aloitukset taas kerran. Kyllähän se on helppo arvata mihin Trump tähtää jos ollaan katsottu ei ainoastaan maailman menoa vaan mitä hänelle on tehty.

Psykoottinen vasemmisto yritti heittää jätkän vankilaan loppuelämäkseen koko 4v tyhjien syytösten ja todistettujen valheiden perusteella. Trumpilla ei ole liitoksia Venäjään kuten havaittu Muellerin tutkinnassa, ainoat kytkökset Venäjään löytyi itse Muellerista ja emme ole kuulleet koko miehestä sen jälkeen.

"Salaiset" asiakirjat jotka Trumpilla oli Mar-a Lagossa lukkojen takana ei ollut edes "salaisia" kun oli declassified koko homman. Lapsikin osaisi sanoa miten koko homma oli poliittinen.

Sitten tammikuun 6 päivä. Trump siis kehotti ihmisiä palaamaan koteihinsa ja rauhalliseen vallanvaihtoon mutta koko media valehteli.

Ja jätkä yritettiin ampua kahdesti, molemmista epäillyistä huomattavan paljon kysymyksiä. 

Eli todellakin on helppo arvata millä asenteella taas virassa mutta et ollut kovin tarkka AP.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kuusi