Mitä yksityistä lääkäriasemaa suosittelet lapsettomuushoitoja varten?
Tahattomasti lapseton pariskunta täällä Helsingin alueella miettii mille läääkäriasemalle kannattaisi suunnistaa. Julkinen puoli ei iän puolesta ole mahdollinen. Kuultaisiin mielellään suositteluja perusteluineen!
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Hoitoa ei saa yksityiselläkään kun on täyttänyt 47. Mutta sehän ei varsinaisesti ollut kysymyksesi. Ajattelin vaan tuoda asiaa esille, koska moni ei tiedä.
Suomessa siis.
Väestöliitto oli erinomainen 10v sitten. En muista mille toimijalle se myytiin, mutta lääkärit oli ihania ja varmaan samoja on edelleen töissä.
Ei ole kokemuksia Helsingistä, mutta Tampereen Ovumiaa ja Candido Tomásia voin vilpittömästi suositella. Ehdin olla monen lääkärin hoidossa, mutta Candido oli ainoa, joka otti huomioon koko hormonitasapainon ja sääti lääkitystä yksilöllisesti, ei vain sen perusteella miten yleensä on tapana.
itse suosittelen alkoholia. se kun on saattanut enemmän naisia raskaaksi kuin mikään muu läkke.
Hoitoa ei saa yksityiselläkään kun on täyttänyt 47. Mutta sehän ei varsinaisesti ollut kysymyksesi. Ajattelin vaan tuoda asiaa esille, koska moni ei tiedä.