Yhdenillan juttuja kokeneet VASTATKAA! :)
Erosin pitkästä parisuhteesta, enkä todellakaan ole valmis mihinkään uuteen seurusteluun, mutta seuraa kuitenkin kaipaisi. Kertokaapas siis omia kokemuksianne yhden illan jutuista. Itsellä yhdestäkään yhden illan jutusta ei ole kokemusta.
Erityisesti olisi kiva tietää millainen tyyppi ja kokemus oli, ja kuinka uskaltauduitte. Itse mietin sitä, että se tyyppihän voi olla vaikka mikä hullu, näitä uutisointeja kun nyt koko ajan tulee joka tuutista.. Uskaltaako sitä nyt jotain ihan randomia omaan kotiin raahata? :/
Kommentit (16)
Aika vahva keino päästä uutisiin, rikososastolle.
En suosittele. Nuorena ja tyhmänä kokeilin useita. Seksi eu tunnu miltään tuntemattoman kanssa ja yleensä miehet miettii vain omaa nautintoaan.
Voihan sitä myös mennä randomin luokse
Todella huono kokemus, jäi yhteen kertaan. Huomasin että minulle sopii paremmin se että tutustuu ensin kunnolla ja sitten vasta muuta.
On tosi hankalaa elää kun tänne on tuotu näitä vihaa naisia vihaa kristittyjä jengejä . Uskonnoissa opetetaan vihaamaan muita ja naisia. Ehkä joku tuttu turvallinen tuttujen baari tai ystäväporukka jos sieltä löytyy puolituttuja.
Nykyisen kanssa paukutettiin heti ekana iltana ja nyt on sitten 15 vuotta tutustuttu
Tinderissä tavattiin ja sovittiin ekat panotreffit hotelliin. Sen jälkeen jomman kumman kotona. Hyvä kokemus. M43
Maailman vanhimman ammatin harjoittajat, niin miehet kuin naiset ovat parhaimmillaan hyvää seuraa. Eikä tule sitoumuksia.
Viimeisimmän yhden illan jutun kanssa juteltiin noin vartti. Sitten olikin jo toisen genitaalit huulilla puolin ja toisin. Nyt on uusi omakotitalo ja kolme lasta. Siitä illasta lähtien olemme olleet yhdessä, tapahtui vuonna 2001.
M42
Vierailija kirjoitti:
Nuorempana uskalsin, enää en uskaltaisi miehiä kotiini kutsua/mennä vieraan miehen kotiin suoraan baarista. N36
Niin, joku yhteys pitäisi olla etukäteen, työkaveri, kaverin kaveri tai vastaavaa. En edes kiinnostuisi tarpeeksi nopeasti ihmisestä jota en yhtään tunne etukäteen.
Hanki fwb. Tutustu ensin kaveri pohjalta. Tapaa julkisella paikalla, älä todellakaan mene kenenkään kotiin tai kerro missä asut. Yhdenillan jutut on aina huonoja, seksi ei ole hyvää ja riski taudeista on suuri. Hanki mukava ja fiksu fwb, joka ei pane kaikkea mikä liikkuu ja suostuu käyttämään kortsua.
minä pidin varmaa miesystävää useita vuosia toki hänellä oli nainen mutten antanut häiritä kun oli makkarin puolella huomioonottava parempi kuin lasten isä oli.
koskaan hänellä ei olut omat tarpeet mielessä ensin vaan minun tarpeet jotka tyydytti hyvin
Vierailija kirjoitti:
Hanki fwb. Tutustu ensin kaveri pohjalta. Tapaa julkisella paikalla, älä todellakaan mene kenenkään kotiin tai kerro missä asut. Yhdenillan jutut on aina huonoja, seksi ei ole hyvää ja riski taudeista on suuri. Hanki mukava ja fiksu fwb, joka ei pane kaikkea mikä liikkuu ja suostuu käyttämään kortsua.
Miksi se fiksu fwb panisi apta, jos ei kerran pane kaikkea mikä liikkuu?
Vierailija kirjoitti:
Maailman vanhimman ammatin harjoittajat, niin miehet kuin naiset ovat parhaimmillaan hyvää seuraa. Eikä tule sitoumuksia.
Maailman vanhin ammatti on kätilö. Ovat kyllä olleet mukavia.
Omat kokemukseni ovat lähes yksinomaan positiivisia. Täytyy vaan löytää baarista sellainen mies jonka kanssa juttelu sujuu jo siellä baarissa. Ovelta ei kannata enää ketään napata. Samoin kumpikaan ei saa olla kovin humalassa. Aika äkkiä toisesta näkee onko asiallinen ja tyrvallinen tyyppi. Pikkuisen ujo on yleensä parempi kuin koko maailman omistaja. Sängyssä pitää selkeästi itse sanoa mitä haluaisi. Aika harva mies on itsekäs jos tietää mitä nainen toivoo. Mutta vaatii tosiaan määrätietoisuutta itseltä. Jos heittäytyy "iskettäväksi" niin ei se oikeen toimi.
Olen pari kertaa kyllä kävellyt uloskin, kun kondomin käytöstä ei päästy sopuun tai kun mies kuvitteli että oltiin jossain pornofilmissä. Mutta näistäkin selvitty vain poistumalla ja jäänyt ihan pariin kertaan.
N32
Nuorempana uskalsin, enää en uskaltaisi miehiä kotiini kutsua/mennä vieraan miehen kotiin suoraan baarista. N36