Mitä mieltä miehestä joka kerää my little pony figuureja?
Kommentit (12)
Erinomaisen hyvä kysymys! Laita lisää yhtä hienoja kysymyksiä. Kiitos etukäteen.
Itse tilasin justiinsa britains ritareita briteistä, oli viimeinen joka vielä puuttui heralds sarjasta. Meillä oli se kun olin pikkupoika mutta naapurin jeppe varasti sen.
Lähtökohtaisesti moni asia, jota voisi arvella vaikkapa pääasiallisesti pikkutyttöjen harrastukseksi on vähän erikoinen juttu aikuisella miehellä. Tämä ei ole naisvihaa tai mitään toksista mutta olisi se kieltämättä outoa. Ei välttämättä syy lopettaa tapailua mutta aiheuttaisi muutaman lisäkysymyksen.
Siinäpä keräilee, jokainen harrastaa itselleen mieluisia juttuja. Itse keräilen linnunsulkia.
Sellainen mies on selvästi homoseksuaalinen impotentti nekrofiili ja pedofiili, joka haluaa hyväksikäyttää eläimiä ja kuolleita ihmisiä hyväkseen ja jolla on lisäksi koprofilia. Lisäksi hän on kehitysvammainen, autistinen, skitsofreeninen ja hänellä on monimuotoinen luonnehäiriö.
Vierailija kirjoitti:
Mitäs mieltä itse olet?
En tiiä en kerää ite
Ap
Keräillä voi mitä vain. Hieno harrastus. Jotkut keräilee niitä hemmetin rumia muumimukeja, mitä heistä pitäs ajatella. Ei niin mitään. Itse arvostan ihmisiä joilla on jokin mielenkiintoinen harrastus johon perehtyvät.
Harrastus se kai on siinä missä muutkin, mutta kieltämättä aika erikoinen sellainen. Ei kai siinä mitään jos se jää siihen keräilyyn, eikä muuten oo jotain outo fetissiä niihin liittyen ja tietysti se, että meneekö oikeesti kaikki aika niiden etsimiseen, se voi olla aika rasittavaa riippumatta keräilykohteesta.