Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nukahtamislääkkeistä TEHOSTA ja vaikutuksista???

Vierailija
01.03.2007 |

2kk syöty ennen nukahdin 20min lääkkeen ottamisesta nyt olen pystynyt tekemään 2h jotain muuta lääkkeen oton jälkeen. Tässäkö sitä nyt ollaan? Lääkkeetkään ei enää auta. Vai pitää ottaa lääke aikasemmin, että pääsee edes 2h tunnin kuluttua nukkumaan.

Vaikutuksista: voiko ihminen alkaa niiden takia kuorsaamaan ja nukkumaan muutenkin levottamasti. Nostan kuulema jalankin miehen päälle. Eli nyt ei sitten mies nuku vaikka vaimo nukkkuu. Voi rähmä! :DDD

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja tosiaan, tarkoitus on, että lääke otetaan siinä vaiheessa kun mennään nukkumaan eikä sen jälkeen enää kokeilla, pystyiskö mahdollisesti vielä juoksemaan maratonin ennen kuin lääke tehoaa.

Vierailija
2/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä mä muka teen mulla on monta lasta enkä nuku yöllä ollenkaan ilman lääkettä. Pakkohan mun on nukkua. Makoilin siis telkkarin edessä..eli väärin virkistin aivojani?

Olen kokeillut päästä lääkkeistä yrti mutta valvon tosiaan koko yön eikä puolikas tabua auta. Mulla on myös masennus joiden lääkitys ei vielä toimi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakotin itseni pois lääkkeistä. Yllättävän helposti meni loppujen lopuksi. Ehdin syödä niin aika säännöllisesti puolisen vuotta.



Minä saatoin valvoa aamuyöhön vaikka lääkkeen ( Stella tai Tanox ) olin ottanut, joten tosiaan lopetin sitten kokonaan.

Vierailija
4/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alettiin yrittämään raskautta niin oli pakko... Se meni kyllä sitten kesken.



Mutta siis, otin tavoitteeksi että menin mahdollisimman väsyneenä vasta nukkumaan (helppoa; kolmivuorotyö ja kohta kaksivuotias kotona). Jos tosiaan valvoin aamuyölle ja aamulla oli töihinlähtö edessä niin silloin otin puolikkaan. Kokeilin jotain luontaistuotteitakin jossain vaiheessa, niistä ei mitään apua.

Mies antoi mun mahdollisuuksien mukaan (hänkin 3vuorotyössä) nukkua aamulla pitkään, niin sekin rauhoitti nukahtamistani kun tiesin että saan tarvittaessa nukkua aamulla.

Nyt kyllä olen suht hyvin (joskus jopa samantien) nukahtanut kun sänkyyn menen, mutta kyllä tekee joskus vieläkin nappaa se nukahtamislääke kun aamuvuuoro tiedossa. Ja olen silloin tällöin nyt ottanutkin, mutta en koskaan kahtena yönä peräkkäin.

Vierailija
5/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos uni ei tule, otat nukahtamislääkkeen.

Vierailija
6/6 |
01.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla ei tule minkään valtakunnan pienintäkään luonnollista väsymisen tunnetta. Olen täysin virkeä. Mä teidän että jos jään unta odottamaan sitä odotetaan koko yö tai ehkä aamuyöstä nukahdan ja nukun kaks tuntia? Tämä on kyllä yhtä helvettoa. Täytyy kokeilla kyllä tänään taas puolikkaalla ja painua heti pehkuihin!!

-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi neljä