ÄÄNESTYS: Aito Joulukuusi vai muovikuusi vai..
Niin mikä näistä:
Aito oikea joulukuusi, muovikuusi, molemmat vai ei kumpaakaan vai joku muu🎄🌲🎁
Kommentit (7)
Pakko pitää muovikuusta, mutta aidon ottaisin omasta metsästä jos ei olisi koiria ja kissoja, jotka ei anna olla edes muovikuusta rauhassa..
Muovinen. Oikeissa on ötököitä ja surettaa kun ne sitten vaan heitetään pois. Ostin hienon muovikuusen kymmenisen vuotta sitten ja se on aivan priimakunnossa ja upean näköinen. Varmasti ainakin seuraavat 20-30 voidaan mennä tällä.
Tein nyt tuon missä muut vaihtoehdotkin
🎄😊
-Aloittaja
Meillä on iso muovikuusi olohuoneessa, yksi pieni lasten huoneessa ja yhden laitoin koristeltuna terassillekin. Kellarissa olisi vielä valkoinen muovikuusi, jonka alunperin ostin työpaikalla käytettäväksi eikä nyt ole löytänyt paikkaansa meiltä.
Muovikuusen kanssa pääsee niin vähällä. Tai, itse näen asian niin. Senkun hakee kellarista, kasaa ja näkee vaivan harotella oksia. No meidän edellinen muovikuusi oli sen verran pieni että säästyi tuoltakin vaivalta. Sen pystyi viemään kellariin purkamatta koristeineen päivineen. Oli aina valmiina. Ja mikä parasta, ei kuivu eikä varise, ei tuo ötököitä tullessaan ja voi pitää huoletta marraskuun pikkujoulujuhlista aina Nuutinpäivään asti.
Aito iso joulukuusi alakerrassa olohuoneessa, yläkerrassa aulassa pieni aito joulukuusi sekä vielä pieni tekojoulukuusi kaapin päällä 🌲🎄