Sanomalehden kusailut
kuten nyt vaikkapa joulukalenterivisa. Jos tällaiseen vastatessaan ei anna yhteystietoihin puhelinnumerosa, meneekö vastaus hylkyyn? Se puh.nro on kuitenkin tähdellä pakolliseksi merkitty. Sähköpostiosoite kysytään pakollisena vastatravana myös.
Sen takia en puh.nroa halua antaa, kun en välitä lehtimyyjien soittoja saada.
Kommentit (4)
Vastaus ei mene läpi, jos tähdellä merkityt tiedot puuttuvat. Jos annat puhelinnumerosi niin sitten saat kimppuusi puhelinmyyjät. Tämän vuoksi en enää vastaa mihinkään kilpailuun.
No ei kai noi sanomalehdet mitään hyväntekeväisyyttä harrasta. Jopa verorahoilla maksettu yle kerää käyttäjien tietoja
Vierailija kirjoitti:
No ei kai noi sanomalehdet mitään hyväntekeväisyyttä harrasta. Jopa verorahoilla maksettu yle kerää käyttäjien tietoja
Mitä hyväntekeväisyyttä se on jos itse laittavat julki kilpailun tai visa, josta jakavat palkintoja!
Sitä paitsi, sähköpostiosoite on annettu. Ja jos ei vaikka olis puhelinliittymää lainkaan, niin sittekö on kisasta ulkona kokonaan.
Lähettäkööt lehtimainoksensa sähköpostiin!
Hah hah... Kusailut... Piti tietenkin kirjoittaa kisailut... Tää tabletin näppis!