Onko kaapeleiden katkominen ainoa reaktio itänaapurilta? Aika väsynyttä
Ei taida itänaapuri kyetä muuhun reaktioon. Aika normaalia, että jäävät vain apaattisena katsomaan kun pistimeen tuleekin jotain kovaa vastaan. Jos vastareaktio jää pariin kaapeliin, niin aika väsynyttä.
Kommentit (4)
Tuo on vain ennakkotestausta. Katsotaan kuinka paljon vaikeuksia minkäkin putken tai kaapelin katkaiseminen aiheuttaa, niin osataan sitten tosiapaikassa katkoa tarvittavat ja tarvittava määrä. Plussana vielä epätietoisuus, kun omat trollit kumppaneineen ja sielunveljineen aiheuttavat hämminkiä syyttämällä katkaisemisista milloin ketäkin.
Todellisia strategian mestareita. Pellen tekevät itsestään.
Ei se ole pelkästään väsynyttä, vaan valmistelevat ja harjoittelevat samalla tilannetta jossa yrittävät vallata Suomen. Silloin saadaan iso etu kun tietoliikenteet Suomesta/pohjoismaista saadaan katkaistua tai ainakin ruuhkautettua.
Heillä on sellainen harhakäsitys että gayropalaiset eivät kestä lainkaan vastoinkäymisiä. Täällä ollaan niin pehmoja että kohta kaikki konttaavat Kremliin pyytämään anteeksi.