Millainen ele on mielestänne käden laittaminen pepulle ja pieni taputus?
Ja miten siihen pitäisi reagoida, jos siis pitää siitä ja tykkää taputtajasta?
Kommentit (7)
Mies käyttää suurta joukkoa elekieltä kaunottarensa ohjaamisen ja opastamiseen, tämän yhdistetyn eleen merkitys riippuu tilanteesta sekä taputuksen vativuudesta.
Mä aina pyllistän ja levitän haarat.
-tissi-Liisa
Älä jukra ! Sain kerran syytteen työpaikka kiusaamisesta vaikka en arvon naiseen koskenutkaan. Sitä sitten on mahdotonta sada työkaverit tajuamaan .
Suhteessa hyvinkin ok, tuntemattomalta kosketus pepulle liikaa. Jos oisin sinkku niin käsi hartialle olis enemmän ok.
Alentava. Miesystävä saa rauhassa kosketella ja puristella, mutta joku tommonen taputtelu olisi kyllä hämmentävä.
Söpö ele sellaisen pariskunnan välillä, joka on molemminpuolisesti kosketellut toisiaan intiimimminkin ja tietää jo valmiiksi, että kummatkin nauttivat toisen läheisyydestä.
Vastenmielistä ja tungettelevaa ihmiseltä, jonka kanssa on vasta lähestymisvaiheessa, vaikka hän olisi muuten haluttava.
Jos tykkään siitä, niin aika rohkaiseva ele alkaa lähentymään toisen kanssa. Jos en tykkää tyypistä, niin tarkoittaisi mun mielestä toisen pyrkimystä alistaa kun viisveisaa toisen kehon koskemattomuudesta. Eli aika riskaabelia arvuutella tykkääkö toinen 🤔