MIstä nuori aikuinen mies voisi löytää kumppanin?
Vastaan tässä toki omaan kysymykseeni, koska opiskelijana varmaan opiskelijatapahtumista. Olen nissä käynytkin ja aktiivisesti käyn jatkossakin. En ole ekstrovertti, mutta en toisaalta täysin introverttikään. Harrastuksia löytyy, mutta niistä yksi on ainoastaan sellainen jossa voi nähdä uusia ihmisiä päivittäin. Tinderiä olen kokeillut, mutta taidan olla (vähän keskivertoa paremman näköisenäkin) sinne liian ruma. Kaikki näyttävät siellä samalta, eikä yhtäkään mätsiä tullut missään vaihessa. Näissä muissa seuranhakupaikoissa sitten on enemmän niitä oikeita tavis ihmisiä, mutta alustoissa on käyttäjiä todella vähän.
Vanhemmat setämiehet kyllä näyttävät kiinnostuvan nuissa seuranhakualuistoilla :(
Kommentit (13)
80 luvulla ainakin vedettiin kännit ja mentiin paariin.sieltä kaikki naiset ovat löytyneet.
Täältä vauvapalstalta. Teroita valkoritaritapparasi ja ratsastele ketjuissa palstan neitoja pelastaen kieli syvällå niiden ahterissa. Seuratakuun voin antaa.
Jos et saa yhtään mätsiä, et voi mitenkään olla keskimääräistä paremman näköinen. Tai jos olet, niin sitten sinulla täytyy olla tämän galaksin paskimmat kuvat siellä.
Tinderin logiikkaa on täysin lahjomaton: jos olet hyvännäköinen, mätsejä tulee valtavasti. Jos olet keskiverto, saat joitain mätsejä. Jos olet keskivertoa alemmalla tasolla, et saa mitään.
Olen yliopisto-opiskelija enkä jaksa kulkea opiskelijabileissä. Missä minunlaiser tapaisi? Yliopiston käytävillä, ruokalassa yms.
Mene rohkeasti juttelemaan, jos näet jonkun syömässä yksin :)
Tsekkaa 60+ ryhmän kuumat puumat.