Kerran mulla tapahtui niin, että ihan ku joku voima ois tönässyt mua seinää vasten? Kertokaa järkiselitys tolle tapahtumalle?
Voiko liittyä esim verenpaineeseen, että yhtäkkiä ei pysty pysymään paikoillaan. Vai onko tuo joku henki joka tönäs mut seinään
Kommentit (15)
Minut on työnnetty muutaman kerran portaita alas ja ketään ei ollut itseni lisäksi paikalla.
Päässä huippaa. Juurikin verenpaine.
Taisi olla Kas-Pin taitaja Kaarlo Valkonen.
Minua on koputettu olkapäälle. Torkuin sohvalla selkä TV:tä kohti ja joku koputti olkapäähän. Käännyin ja TV:ssä meni itselleni hyvin ajankohtainen ohjelma.
Minulla on kokemus, että "metsä" tönäisi minua leikkisästi. En kaatunut, mutta tunsin sen samalla tavalla kuin joku olisi oikeasti tönäissyt. Kokemus oli niin vahva ja yllättävä, että ihan hämmennyin ja vakavoiduin
Valehtelet. Olet valehtelija. Juksari. Huijari. Petkuttaja.
Siinä ainoa oikea selitys.
Huimaus tilanne, alhainen verensokeri tyyliin.
Vierailija kirjoitti:
Minua on koputettu olkapäälle. Torkuin sohvalla selkä TV:tä kohti ja joku koputti olkapäähän. Käännyin ja TV:ssä meni itselleni hyvin ajankohtainen ohjelma.
Kummituksesi herätti sinut
Maailmassa on paljon sellaista, mikä on nyt meille vaikeaa käsittää. Ehkä huomenna tai ensi vuosisadalla nämä ilmiöt voidaan selittää täysin auki.
Suhtaudu avoimesti asioihin, jos suinkin voit. "Minun ei tarvitse tietää ihan kaikkea"
Joko itseäsi rauhoittaksesi tai mikäli uskot Henkimaailman, voit pyytää Hyviä Energioita ja Valon Voimia luoksesi suojelemaan. Tai Jeesusta, jos olet kristitty. What ever.
Ei pidä pelätä. Jos aistit negatiivisia voimia, suhtaudu niihinkin rakastavasti. Äiditkin rakastavat myös tuhmia lapsia, vaikka eivät hyväksyisi heidän toilailuja.
Tämä on siis se, mitä itse teen. Sinun ei ole pakko. Mutta yritä löytää tapa, jolla suhtaudut rennosti outoihin ilmiöihin. Yritä - jos suinkin mahdollista - tehdä enemmän hyviä kuin huonoja asioita muille.
Jotkut uskovat, että negatiivisuus ja tukahdutettu viha kutsuu Räyhääviä Henkiä paikalle. En tiedä, onko näin.
Voi olla henkiolento tai sitten joku äkillinen huimauskohtaus. Minut on henkiolento kerran kevyesti ravistellut hereille, meinasin myöhästyä tärkeästä tapahtumasta. Sama henkiolento on myös kerran "tökkinyt" minut hereille, kun näin painajaisia. On ollut myös muuta. Hän on siis erittäin ihana ja ystävällinen, oli sitä jo eläessään.
Kun sinut tönäistiin seinää vasten koetko että sillä olisi voinut olla jokin hyvä tarkoitus, että esim. vältyit joltain vaaralta? Liian matala verenpaine voi kyllä "heittää", mutta ei ehkä tönäistä?
Sulla on vikaa päässä, keksit jatkuvasti samankaltaisia aloituksia. minkä hullunimen haluat,
Olisko kummitushullu sopiva.
Varmasti harhat ovat kokevalle hyvin todellisen tuntuisia. Mitään yliluonnollista ei ole kuitenkaan ole olemassa. Jokainen kulkee puhelin taskussa, mutta mitään ei yllättäen koskaan tapahdu kun kuvaa. Joku kummitushörhö joskus selitti puhelimen säteilyn karkoittavan ufot ja kummitukset 😂
Aivot. Neurologia selittää monia aistimuksia joita ei edes keksisi. Huimaus voi johtua verenpaineesta, tasapainosta (korvasta) nälästä, anemiasta. Tai että on huono tasapaino jota voi kyllä harjoittaa. Henkiä ym pelkäävät, mikä voi olla pelottavampaa kuin pahat, joka on todellinen ongelma koska niitä ei ensin tunnista, vaan esittävät kivaa ihmistä jotta pääsevät lähelle.
Jos oikeasti luulee että on henkiä läsnä, voi jutella "niille" eli rauhoittaa omia aivojaan, tuossa kokemuksessa. Pelätä täytyy vaan joitakin eläviä ihmisiä.
Miten palstalla on nyt niin paljon yliluonnollisia kokemuksia?
Halloween on paljon myöhemmin.
Horjahdit ja painovoima hoiti loput.