Villavaatteet?
Kommentit (4)
Tytöllä on Ruskovillan villasukat. Loistavat ovat! Muistaako kukaan villapuvun hintaa? Onko Ruskovillalla kaksiosaisia villa-asuja? Kokemuksia muista merkeistä myös kaipailisin.. ehkä vähän edullisimmistakin :) onko kaupoissa ylipäätään enää villaa myynnissä?
Ruskovillan villahaalarin hinta on muistaakseni n. 55 e. Villatakki-housuyhdistelmää en muista Ruskovillalla nähneeni, aluspaidan ja -housut vain.
Villavaatteita on mielestäni kaupoissa yleensäkin aika huonosti, mutta jos niitä on, valikoimat taitavat olla alennusmyyntien takia jo aika vähissä. Jesper Juniorissa olen nähnyt villahaalareita, -takkeja ja -housuja. Olisivatko olleet Jonathanin? Bobosta löytyy Lennen, Haloselta ja Nicky&Nellystä Quickmannin vastaavia tuotteita.
-Tintti
Näitä oli ainakin vielä maanantaina Itiksen Jesper Juniorissa alennettuina, haalareita useampaa kokoa (tosin joitain kokoja vain yksittäisiä kappaleita) ja hinta 29¿ (norm. 45¿). Meidän neidillä on tänä talvena tuollainen haalari käytössä ja se on ollut niin hyvä, että ostin seuraavan koon ensi talveksi (tai seuraavaksi). Malliltaan aika leveä eli sisävaatteiden päälle mahtuu hyvin, vaikka olisi paksummatkin sisävaatteet. Tuotteet ovat kotimaisia, siitä ainakin itseltäni plussaa.
Villahaalarin lisäksi meillä on käytössä villalapaset talvirukkasten alle ja Ruskovillan villainen kypärämyssy, joka on osoittautunut myös aivan huippuostokseksi.
Niin kuin joku aiempi vastaaja mainitsi, villavaatteet ovat aivan ehdottomia näillä pakkasilla - aivan toista kuin keinokuituiset väliasut tai puuvillaiset.
pakkasilla myös villahaalari käytössä ja näillä paukkupakkasilla vielä fleecepuku haalarin alla. Eikä ole lapsella tönkkö olo, kun nuo Ruskovillan vaatteet ovat lämpimyydestään huolimatta ohuehkoja.
Puuvillaiset vaatteet kaappiin! Ovat kylmiä pakkasella!