Raskaustestin tulkinta, mielipiteitä?
Mitä tulkintoja tilanteesta? Tein aamupissasta testin, joka selvästi haalea plussa (pregcheck 25-herkkyydellä). Siitä ehkä parin tunnin sisään laimeasta pissasta herkkä (10ug) rfsu testi aikalailla nega. 5min kohdalla (maksimiaika) mahdollinen superhaalea, mutta voi mennä myös mielikuvituksen piikkiin. 10-12min kuluttua (jolloin testiä ei saisi enää katsoa) haalea plussa. Raskaana vai ei? Kuukautisia odottelin alkavaksi eilen. Tosin kierto ollut tavallista lyhyempi viime kuukaudet, siltä pohjalta laskin tämän.Normaalin kiertoni mukaan kk alkaisi noin kolmen päivän päästä.Mutta viimeiset 4kk kierto on ollut 24pvä, ja sen mukaan kk olisi pitänyt alkaa eilen.
Oviksen testasin päivälle 14. Siinäkin tosin oli hiukan kysymysmerkkiä.🥲 Selkeä nousu tuli tuossa kohtaa yhden päivän ajaksi, mutta viiva ei koskaan vahvistunut aivan yhtä tummaksi kuin kontrolliviiva,kuten pitäisi.
Arpomista ja pian se selviää jne jne, mutta mielipiteet silti kiinnostaa. Muka fiksut kettuilut ei, säästä sormiasi, kiitos! 🤗
Minusta ihan selvästi positiivinen tulos. Onnea!