En ollut tyytyväinen vuokralaisen tekemään loppusiivoukseen, miksi en palauta vuokravakuutta
Aistin pölyä, koska aivastin. Myös lattiaviemäriä ei oltu putsattu.
Kommentit (11)
Kuppaa takuu mitättömän syyn takia, niin et saa vuokralaista jatkossa. Puskaradio toimii. Saattaa autostasi rengaskin puhjeta.
lattiakaivon putsaus ei ole niin kallis että useamman kk vuokravakuuden voisit varastaa. muutaman kympin max tuollainen maksaa.
Pyydä siivoamaan tietyt kohdat uudestaan. Sitten palauta vakuussumma.
Aistin provon. vuokranantaja ei voi keksiä selityksiä miksi ei maksa vuokravakuutta takaisin. Siihen on ihan säännöt. Kannattaa käydä lukemassa jos muka olet vuokranantaja
Vierailija kirjoitti:
Aistin provon. vuokranantaja ei voi keksiä selityksiä miksi ei maksa vuokravakuutta takaisin. Siihen on ihan säännöt. Kannattaa käydä lukemassa jos muka olet vuokranantaja
kyllä tuollaisia ap:n kaltaisia per*ereikä vuokranantajia on. Jotkut munapäät haluaisivat takuun vieläpä käteisenä. Se on jo heti kättelyssä merkki ettei vakuutta ole aikomuskaan palauttaa.
Tiedäthän, että vuokravakuudesta voi ottaa vain maksamattomat vuokrat ellei erikseen vuokrasopimuksessa mainita, että myös mahdolliset siivouskustannukset voi periä vuokravakuudesta. Siksi vuokrasopimuksissa yleensä käytetään vakuutta, eikä vuokravakuutta.
SATO vuokraa kelvottoman sotkuisen asunnon mutta tulee tarkkaan tutkimaan kuinka hyvin olen sen siivonnut kun muutan sieltä pois.
Mikä siinä lienee syynä että minulle saattoi vuokrata sotkuisen monilla väreillä maalatun asunnon mutta minun jäljiltä täytyy olla moitteeton? Onko ne mielisairaita vainoajia, jotka valitsee uhrinsa?
Enää ei tule pieneen mieleenkään vuokrata asuntoa SATOlta.
Vuokravakuuden hoitaa joko kela tai sitten panttitili.
Kivaa päivänjatkoa.
Olipa huono provo. Hitusen parempi olisi ollut jos olisit kirjoittanut
...SIKSI en palauta...
Minulta jäi muutama pahvinen käyttämätön muuttolaatikko vaatekomeroon. Omistaja mainitsi tämän syynä etten saanut vuokravakuutta takaisin.
No, ei ollut omistajakaan vuorkavakuutta nostanut, niin kymmenisen vuotta myöhemmin kävin tyhjentämässä tilin, kun pankki minua tilin olemassa olosta muistutti. 😁
0/5