Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiedätkö ihmistyypin, joka vatvoo ja ei osaa päättää

Vierailija
07.07.2024 |

Antaa muiden päättää puolestaan ja sitten on katkera kun elämä ei mennyt kuten halusi. Otetaan esimerkkinä on huonossa liitossa, mutta ei uskalla erota koska äiti pitää miniästään ja kaveritkin paheksuu ja vaimo on paperilla hyvä. Tekee sitten vielä lisää muksuja ja on entistä enemmän kiinni ja taas katkeroidutaan. Kuitenkin nämä hänen elämästään päättäneet eivät itse antaisi kenenkään päättää heidän elämästään ja ovat itse myöhemmin eronneet, saman mitä paheksuivat ja  vatvoja kuunteli.

 

Sitten katkeroituu kun huomaa kuinka muut menevät elämässä eteenpäin ja hän on yhä edelleen jumissa epätyydyttävässä suhteessa. Onneksi äiti on sentään tyytyväinen edelleen miniäänsä vaikka suhde nyt jo rakoilee tosissaan. Kohta alkaa ikää olemaan ja näkymään. Huomaa että mahdollisuudet meni jo ja nyt odotetaan vain eläkeikää. Ehkä sitten kun lapset ovat aikuisia ja äiti on kuollut uskaltaa lähteä.

Tuo vain yksi esimerkki. Voi olla muitakin tilanteita mutta pointtina on että antaa muille päätösvallan omasta elämästään ja sitten katkeroituu miten elämä meni.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, vaa'at. 

Vierailija
2/2 |
07.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ämpyilijät.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi yksi