Me tarvittaisiin surkeasti uusi auto, muttei ole varaa siihen
Meillä on nyt sellainen vanha corollan paska, joka toistaiseksi toimii. Mutta taitaa vedellä viimeisiään. Uuden auton ei tosiaan tarvitsisi olla uusi, mutta isompi ja toimiva niin ja uudempi. Minkälaisella rahoituksella auton voi ostaa? Minkälaista kuukausierää pitäisi maksaa vähintään?
Niin ja me tarvitaan autoa, kun linja-autot ei tahdo täällä oikein kulkea.
Kommentit (10)
Turhako siis toivoa uudempaa autoa?
ap
ruppana on alla. se on kuin traktoria ajaisi! hih. mutta en saa lainaa (ei luottotietoja) , olen yh, ja pienipalkkainen, mutta auto on oltava, jotta pääsen töihin! bussit ei tänne korpeen tule oikeisiin aikoihin..
En tiedä siitä että vaikuttaako pieni kk-erä myös siihen kuinka paljon vaativat välirahaa alkuun..
Taitaa ne autorahoitusten kuukausierät yleensä alkaa 200-300 euron kieppeiltä. Autoilu ei tosiaan ole halpa harrastus. Laskeskelin juuri, että meilläkin auton pitämiseen (lainan lyhennykset + bensat + huolto) meni viime vuonna äkkiä 5000 e. Ja auton arvo tippuu koko ajan. Me ei työmatkoihin tarvita autoa, joten taloudellisesti on aika järjetöntä. Mutta kyllä se vaan kummasti helpottaa elämää jo kahdenkin lapsen kanssa. Elämä on.
käsirahahan tietty pitää vaan olla
Erä pyörii tuolloin 150 tienoilla. Riippuu tiettyä, paljon saatte Corollastanne, että paljon jää maksettavaa.
Jos tarvitte autoa, niin tarvitte sitä esim. kovasti/todella.
ap