Poikien viikonloppu
Ärsyttää toisinaan, kun jotkut superheterot tutut tenttaavat, notta oliko teillä edes naisia siellä poikien viikonlopussa?
No kyllä siinä tulisi melkoista eripuraa, jos sinne tunkisi jotain vaimoja mukaan. Samaten jos on 3 jotain randomnaista ja 10 äijää, niin eripuraa siitäkin. Vähän sama kuin armeijassa nykypäivänä. Jos tuvassa on 2 naista ja loput miehiä, niin tuvan alfoin alkaa kukkoilemaan naisten suosiosta ja yhteishenki on pilalla.
Poikien viikonloput yleensä myös tapaavat keskittyä jonkun teeman ympärille. Mitä erilaisemmat harrastukset yhdistävät.
Ja ne harrastukset ovat monesti sellaisia, ettei perusnaiset niitä ymmärrä. Toki se harrastus on vain veruke ryyppäämiselle ja saunomiselle. Naisia pitäisi tuolloin olla 1 per mies, jotta ei tulisi eripuraa.