Apua!! En ole varma otinko sydänlääkkeet äsken vai en!!! Ei saa ottaa tuplana eikä saa jättää väliin!! Kiperä tilanne.
Olin ottavinani ne äsken, mutta jotenkin on sellainen tunne, että en ottanut kuitenkaan. Minun pitäisi olla tarkempi, mutta söin samaan aikaan ja nyt en ole ollenkaan varma, että otinko ne vai en. En myöskään pysty laskemaan pillereistä. Joudun todellakin luultavasti lähtemään päivystykseen mittautamaan veren lääkepitoisuudut. Tai sitten otan vain riskin ja luotan, että otin, uudelleen en uskalla enää ottaa sekin olisi vaarallista, mutta on myös vaarallista jättää ottamatta.
Kommentit (42)
Minä käytän dosettia, helppo muistaa.
Tarvitsit selvästi myös päälääkkeet. Onko sulla dementtia?
No oksenna ja kato tuleeko tabut ulos. Syöt ne sitten uudestaa.
Vierailija kirjoitti:
Höpöhöpö
Nimemomaan. Noin tarkkaa sydänlääkitystä ei ole olemassakaan.
Vaikka jättäisit kerran ottamatta niin ei luultavasti kävisi mitään.
- sydänsairas.
Hanki dosetti, niin siitä on helppo tarkistaa otitko lääkkeesi vai et
Minulle on käynyt monta kertaa sama juttu. Eri lääkkeet, mutta silti. Olen yleensä ottanut varmuuden vuoksi puolikkaan annoksen lääkkeitä. Siitä ei pitäisi aiheutua liikaa haittaa.
tsekkaa verenpaine ihan ekana ja uudestaan 3h päästä. Eikähän selvä jos on otettu tai ei ja ovatko taroeen tai ei.
ainakin verenpainelääkkeet suht harmittomia, joo saattaa mennä tosi alas ja uloste lentää, nukahdat jne.. mutta siinä se. Ylikokrkeana no elimet kärsii vahinkoa.
Ja meidän pitöisi auttaa miten? Toivottavasti et ottanut ja kuolet mielellään jo tänään. Ei millään jaksaisi näitä sun typeriä aloituksia?
Mulla on vaan verenpainelääkkeet,mutta laitan niitä aina viikonsatsin erilliseen purkkiin,siitä on helppo tarkistaa missä mennään ..sunnuntai kaksi tablettia jäljellä,kirjanpitoni mukaan.
Ai ai. Rintaa alkoi sattumaan :;0
Ap
Eikö teitä todellakaan kiinosta, että täällä voi olla ihminen hädässä linjojen toisessa pääss.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Eikö teitä todellakaan kiinosta, että täällä voi olla ihminen hädässä linjojen toisessa pääss.
Ap
Ei todellakaan. Olet ärsyttävä teatterin vetäjä. Soita itsellesi ambulanssi jos apua tarvit. Ei mulla muuta.
Tee palvelus yhteiskunnalle ja kuole.
Mitenkä on kävivätkö meidän urheat talvisodan sankarit luotien laulaessa ikinä pilkillä?ajattelin vaan että lisäravintoa olisivat saaneet.
Jos on tollanen lääkitys niin aivan takuulla on dosetti. Jos ei niin oma moka, kuole pois.
Soita lekuriin. Ainoa oikea ratkaisu tuossa tapauksessa.