Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
En tunne enää juuri mitään
23.05.2024 |
Viime vuosien aikana on sattunut paljon kaikkea kuormittavaa, yhtäkkinen ero pitkästä suhteesta joka oli valtava sokki, stressaava ja kuormittava työ, uusi yritys ihmissuhteeseen ja tulin lopulta ghostatuksi. Lisäksi muitakin isoja asioita. Elämäni vaikeimmat ajat.
Jossain vaiheessa talvella tunsin että en pysty enää itkemään. Kaikki tunteet on poissa lukuunottamatta jonkinlaista toivottomuutta. Onkohan mitään toivoa että tunteet palaavat vai jäänkö tällaiseksi. Tuliko liikaa iskua eikä enää korjaannu.
Kommentit (2)
Voimia! Älä menetä toivoa paremmasta. Se aika on varmasti tulossa, nyt sinua koetellaan. Muista että apua on saatavilla, et ole yksin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Uupumusta.
Jotenkin yrität järjestellä elämääsi. Jos kyseessä on masennus niin voit ehkä harkita hoitoon hakeutumista elikkä masennuslääkitystä.
Missä sitten on omat ongelmansa...