Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä niitä jotka parisuhteessa päätyneet sikolättiin asumaan ja koko elämä - myös ulkoinen olemus - muuttunut sen mukaisesti vaikka n

Vierailija
15.05.2024 |

Onko täällä niitä jotka parisuhteessa päätyneet sikolättiin asumaan ja koko elämä - myös ulkoinen olemus - muuttunut sen mukaisesti vaikka näin ei ollut omassa 'lähtöperheessä'? 

Nyt kaikki laittamaan kodit ja itsensä kuntoon ja siisteiksi! Jos olet varaton niin hanki edes yhdet siistit vaatteet, jotka laitat päällesi kun menet ulos. 

Kirjoita omaelämänkerta niin luultavasti pääset sisäisestä paskasta ulos eikä vanhaa elämää enää tarvitse miettiä! 

 

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Thanks

Vierailija
2/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis miten päädytään asuaan sikolättiin? Pakottaako joku sinne muuttamaan?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä päädyin joo. Kun menin miehen luo ekaa kertaa, en suostunut syömään ruokaa jota laittoi siinä keittiössä. Vuoden verran siedätystä, eikä sittemmin ole ollut ongelmaa esim käyttää samaa juustohöylää pesemättä vaikka viikon ajan. Eikä leikkuulaudan peseminenkään käy kovin usein mielessä. 

Vaikutti jollain tapaa myös positiivisesti kaikkeen sellaiseen, että hitot siitä mitä muut ajattelee. Mut sitten taas kun ei enää paljoa kiinnittänyt huomiota siihen miltä näyttää, niin oma naiseus jotenkin lässähti. Olin aivan nukkavieru. Mies kyllä kävi kuumana, ja monesti mietin että niin, tää kai se tärkeintä on. Tulla rakastetuksi ja halutuksi sellaisena kuin on. 

Sitten tuli ero muista syistä. Ja on ollut kyllä vaikea palata ns edustuskelpoiseksi, kun ehti tuon suhteen aikana vaatevarastokin käydä aika pieneksi. Ja omakin kämppä on sikolätti nykyään. Rakkaudella silti muistelen niitä hyviä asioita, joita tuo mies opetti. 

Vierailija
4/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, esimerkkinä äitini nykyinen mies. Mies oli ennen todella siisti ja asunto puhdas, tiskit aina tiskattu, eikä ylimääräistä roinaa ollut pitkin asuntoa.

Äitini kanssa yhteenmuuton jälkeen kämppä täynnä roinaa, eikä mies enää yhteisessä kodissa pidä yllä järjestystä ja siisteyttä. 

Vierailija
5/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kyllä, esimerkkinä äitini nykyinen mies. Mies oli ennen todella siisti ja asunto puhdas, tiskit aina tiskattu, eikä ylimääräistä roinaa ollut pitkin asuntoa.

Äitini kanssa yhteenmuuton jälkeen kämppä täynnä roinaa, eikä mies enää yhteisessä kodissa pidä yllä järjestystä ja siisteyttä. 

Eli kumpikaan ei pidä järjestystä yllä? Pakottaako joku tuota suhdetta jatkamaan tai estääkö joku pitämästä sitä järjestystä yllä?

Vierailija
6/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti: Mä päädyin joo. Kun menin miehen luo ekaa kertaa, en suostunut syömään ruokaa jota laittoi siinä keittiössä. Vuoden verran siedätystä, eikä sittemmin ole ollut ongelmaa esim käyttää samaa juustohöylää pesemättä vaikka viikon ajan. Eikä leikkuulaudan peseminenkään käy kovin usein mielessä. / Vaikutti jollain tapaa myös positiivisesti kaikkeen sellaiseen, että hitot siitä mitä muut ajattelee. Mut sitten taas kun ei enää paljoa kiinnittänyt huomiota siihen miltä näyttää, niin oma naiseus jotenkin lässähti. Olin aivan nukkavieru. Mies kyllä kävi kuumana, ja monesti mietin että niin, tää kai se tärkeintä on. Tulla rakastetuksi ja halutuksi sellaisena kuin on. / Sitten tuli ero muista syistä. Ja on ollut kyllä vaikea palata ns edustuskelpoiseksi, kun ehti tuon suhteen aikana vaatevarastokin käydä aika pieneksi. Ja omakin kämppä on sikolätti nykyään. Rakkaudella silti muistelen niitä hyviä asioita, joita tuo mies opetti.

KIITOS!

Minä epäilen että tämä on joku isompi juttu... Eräs tuttuni jolla 'hieno' lapsuudenkoti pyysi minut kylään kotiinsa... Se oli aivan hirveää... eipä siellä juuri viihtynyt... hänelle oli nuoruudessa 'tehty' nk morsiamenvaihto - jos voitte jotain tämmöstä uskoa tässä maassa tapahtuneen... Äitini on kertonut että sellainen on tehty eräälle sedällekin... Joka tapauksessa tuossa paikassa kaikki oli minulle pelkkää saastaa... ruokaa jota syötiin... sen lisäksi perheessä näköjään kaikki tyydyttivät seksitarpeitaan kuin kanit... vieläkin nousee karvat pystyyn kun ajattelen... Nämä kaikki asiat jotenkin liittyvät yhteen... olisko juttu joka pitäisi ottaa suurempaankin keskusteluun... jospa tämä jotenkin kuvastaa ihmisen henkistä tilaa... poriseeko siellä sikolätissä vielä joku kotitekoinen eli että alkokin kuvioissa??? 

Joku ehdotti radiossa hupimielessä että pitäisikö olla joku tarkastaja joka käy tsekkamaassa kodit... No ei ihan... mutta niitä on joilla ei ole varaa ostaa edes lakanoita pitäisi tukea. Kerran ehdottelin palstalla että pantas joku porukka kasaan joka alkaisi tarjota sellaista palvelua kuin 'koti kuntoon'... sellaista tarjottaisiin varsinkin sinkkumiehille... laitettais koti kivaksi kirppareilta haetuilla tavaroilla... Kyllä sossun jotain tarttee maksaa että ihmisten elämä ihmisarvoista... sitten joku ryhmä joka toimisi yhteydenpitona että oletko jatkossa pitänyt nyt huolta pienestä ja kivasta kodistasi ja tässä asiassa tuettaisiin - se on välittämistä... EI MAKSA MITÄÄN... VIITSIMISESTÄ KIINNI JA NYT ON PALJON TYÖTTÖMIÄ JA TOIMETTOMIA! MIKSI ETTE ALKAIS HÄÄRÄTÄ!!! Työvoimatoimistonkin pitäisi tämmönen hyväksyä! Puhelimethan toimivat!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen työtön mutta asuntoni on siisti. Siivoan joka viikko ja imuroin pari kertaa viikossa ja keittiön siivoan joka päivä kokkauksen jälkeen. On minun luona naisia käynyt ja kehuneet että on siistein asunto mitä on miehillä nähnyt.

Vierailija
8/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Kyllä, esimerkkinä äitini nykyinen mies. Mies oli ennen todella siisti ja asunto puhdas, tiskit aina tiskattu, eikä ylimääräistä roinaa ollut pitkin asuntoa.

Äitini kanssa yhteenmuuton jälkeen kämppä täynnä roinaa, eikä mies enää yhteisessä kodissa pidä yllä järjestystä ja siisteyttä. 

Eli kumpikaan ei pidä järjestystä yllä? Pakottaako joku tuota suhdetta jatkamaan tai estääkö joku pitämästä sitä järjestystä yllä?

Äitini estää, hän on voimakastahtoinen hamstraaja.

En puutu heidän elämäänsä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
15.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Minä epäilen että tämä on joku isompi juttu... Eräs tuttuni jolla 'hieno' lapsuudenkoti pyysi minut kylään kotiinsa... Se oli aivan hirveää... eipä siellä juuri viihtynyt... hänelle oli nuoruudessa 'tehty' nk morsiamenvaihto - jos voitte jotain tämmöstä uskoa tässä maassa tapahtuneen... Äitini on kertonut että sellainen on tehty eräälle sedällekin... Joka tapauksessa tuossa paikassa kaikki oli minulle pelkkää saastaa... ruokaa jota syötiin... sen lisäksi perheessä näköjään kaikki tyydyttivät seksitarpeitaan kuin kanit... vieläkin nousee karvat pystyyn kun ajattelen... Nämä kaikki asiat jotenkin liittyvät yhteen... olisko juttu joka pitäisi ottaa suurempaankin keskusteluun... jospa tämä jotenkin kuvastaa ihmisen henkistä tilaa... poriseeko siellä sikolätissä vielä joku kotitekoinen eli että alkokin kuvioissa??? 

Joku ehdotti radiossa hupimielessä että pitäisikö olla joku tarkastaja joka käy tsekkamaassa kodit... No ei ihan... mutta niitä on joilla ei ole varaa ostaa edes lakanoita pitäisi tukea. Kerran ehdottelin palstalla että pantas joku porukka kasaan joka alkaisi tarjota sellaista palvelua kuin 'koti kuntoon'... sellaista tarjottaisiin varsinkin sinkkumiehille... laitettais koti kivaksi kirppareilta haetuilla tavaroilla... Kyllä sossun jotain tarttee maksaa että ihmisten elämä ihmisarvoista... sitten joku ryhmä joka toimisi yhteydenpitona että oletko jatkossa pitänyt nyt huolta pienestä ja kivasta kodistasi ja tässä asiassa tuettaisiin - se on välittämistä... EI MAKSA MITÄÄN... VIITSIMISESTÄ KIINNI JA NYT ON PALJON TYÖTTÖMIÄ JA TOIMETTOMIA! MIKSI ETTE ALKAIS HÄÄRÄTÄ!!! Työvoimatoimistonkin pitäisi tämmönen hyväksyä! Puhelimethan toimivat!"

 

Kannattaa aloittaa välimerkkien käytön opiskelu välittömästi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kuusi