Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kokemuksia jalkajarrullisesta sähköpyörästä?

Vierailija
07.05.2024 |

Harkitsen sellaisen hankkimista mutta joka paikassa sanotaan, että ihan peestä. Onko näin ja mikä siinä on vikana? Entä hyviä kokemuksia? Esim. Helkaman mallista. 

Kommentit (3)

Vierailija
2/3 |
07.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Etuvetoinen jalkajarrullinen on ihan hyvä. 8-vuotta kesti vetomoottori. Tein siitä nyt tavallisen pyörän. Etuveoisen etu on se, että voi polkea sähköttä. Kun menee rikki, niin voi muuttaa tavalliseksi pyöräksi, kevenee 7 kiloa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on Helkama ja ihan sen jalkajarrun takia, mutta onneksi siinä on myös käsijarru. Kun käyttää jalkajarrua, se menee heti ihan jumiin, tosi vaarallista. Käytän käsijarrua ja ja hieman painan jalkajarrua. Pyörä on käynyt ihan huollossa, mutta samanlainen on yhä. Kyllä käsijarrun käyttöön oppii vielä vanhanakin.