Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Suomen terveydenhoitojärjestelmä on korruptoitunut pahasti
11.04.2024 |
Ylitutkintaa vieraan hyvinvointialueen piirissä ja laskutetaan toista aluetta, meininki on sama kuin yksityisellä terveydenhoito yrityksellä, ohjataan jatkohoitoon toisen perään, sama tukimus moneen kertaan ja lasku vieraalle hyvinvointialueelle, ei ihme ettei rahat riitä kun välistävetäjiä riittää.
Aikoinaan tullin ja poliisin autoissa kerrottiin välistävetäjistä ja julkinen sektori on se pahin välistävetäjä, suoranainen vihollinen veronmaksajalle.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tuskin menee noin. Ainakin silloin kun kunnat järjesti terveydenhuollon niin mitään ylimääräisiä ei tehty vieraspaikkakuntalaisille, kun saattoi olla ettei sitä maksua saanut toiselta kunnalta. Etukäteen piti olla maksusitoumus. Siksi vieraspaikkakuntalaisille annetaan vain akuutti ensiapu.