Te jotka viihdytte töissä mitä työtä teette?
Olen miettinyt, kun olen kokeillut monta hanttihommaa ja oman amk-alankin hommaa, eikä oikein mikään miellytä millään tavalla.
Kommentit (12)
Lastenkodin ohjaajana jo 25 vuotta.
N. 30 vuotta keittiötyöntekijänä. Yhä viihdyn
Teen ns paskaduunia eli olen osa-aikainen marketin kassamyyjä. Tykkään työstäni. Varsinkin aamuvuorot ovat kivoja kun on rauhallisempaa ja ehtii jutella vakkari asiakkaiden kanssa kuulumiset. Tykkään myös siitä etten käy töissä viitenä päivänä viikossa ja on arkivapaita. Ja en saa mitään tukia, pikkukaupungissa osa-aikatyön palkka riittää elämiseen.
Osa-aikanen laskuttaja. Tekisin mieluusti enemmän töitä mutta niitä ei ole.
Tehdastyössä , kirkonkylässä.
Meitä on alle 20 työntekijää. Tosi mukava porukka. Kaksi heistä on parhaimmat ystäväni. Töihin on aina mukava mennä. Tehdään pääsääntöisesti päivätyötä, mutta silloin tällöin sesongin aikana teemme kaksivuorotyötä.
Viikonloput ovat vapaat.
Ihana asua kirkonkylässä, luonto ja tarvittavat palvelut lähellä . En viihdy ollenkaan kaupungeissa.
Olen toimitusjohtaja ja tykkään syödä työaikana neljää eri leikkelettä.
Kehitysvammaisten ohjaajana.