Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rattiraivo autoilija seurasi kanssa-autoilijaa kotipihaan ja yritti tappaa tämän

Vierailija
18.03.2024 |

Syyttäjän mukaan puukotusta edelsi syytetyn "närkästys" liikennetilanteessa. Poliisi on aiemmin kertonut, että tapahtumat saivat alkunsa, kun kuusikymppinen mies ajoi risteyksessä autollaan toisen autoilijan eteen. Toista autoa kuljettanut, alle kolmekymppinen mies joutui väistämään ja tästä suivaantuneena lähti ajamaan vanhemman miehen perään, poliisi kertoi.

Poliisin mukaan puukotus tapahtui iltapäivällä noin kello kahden ja kolmen välillä Huruslahdenrannassa lähellä kaupungin keskustaa.

Syytetty seurasi vanhempaa miestä tämän kotitalolle, jonka parkkipaikalla hän syyttäjän mukaan puukotti autosta nousevaa tai autossa vielä istuvaa uhria veitsellä. Isku kohdistui kaulan tai pään alueelle, mutta uhri onnistui nostamaan kätensä suojakseen, ja isku haavoitti vain hänen kättään.

Tälläisten tapauksien takia on pamppu auton ovessa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hulluja nuo varkautelaiset.

Vierailija
2/2 |
18.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rengasrauta on parempi ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä seitsemän