Nyt on jo vuosi 2024. Miksi naispuolinen autokauppias kuitenkin edelleen aiheuttaa hirveän älämölön? :O Onko setämiehet asialla vai naiset?
https://www.iltalehti.fi/tyoelama/a/545b9a0b-29f4-45bb-ac89-a95c875622cb
Ikä 21 ja palkka uran alussa 6 000 €/kk. Vaikka palkka onkin noin pieni, muistakaa että Jasmin on uransa alussa ja aikoo edetä ja päästä kiinni merkittävästi suurempaan palkkaan. Joku päivä hänkin kurvailee täyssähköisellä Porschella.
6 000 €/kk ei ole mikään ihan mahdottoman iso alkupalkka parikymppiselle tänä päivänä. Kun siis uskaltaa menestyä työelämässä.
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Kerrotko 3 ammattia, missä 21-vuotias tienaa 6000€/kk.
Automyyjä
Onlyfans-sisällöntuottaja
Kolmatta en tiedä
Mistä tämä ihmetys naisautomyyjistä nyt on syntynyt? Minä työskentelin autoalalla jo 1980-luvulla ja meillä oli jo silloin nainen automyyjänä, maahantuojan organisaatiossa oli useampikin nainen johtotehtävissä ja naisia oli myös autoliikkeiden omistajina.
Nainen näyttää aasialais syntyiseltä ja niitä ei suomalaiset naiset missään nimessä suvaitse missään tilanteessa.
Automyyjä jos olisi lähi-idästä tai afrikasta tullut mies niin palstan naisilla olisi sydämmen kuvat silmissä. Siitä tulisi nopeasti tännekkin kymmenien ellei satojen sivujen mittainen ylistys/palvonta ketju
Naisista pitää eniten mediassa älämölöä nuoret naistoimittajat tai media-alan harjoittelijat. Heille se on voimaannuttavaa.
En ymmärrä minäkään tätä naisautomyyjä äninää. Ihan sama kuka sitä autoa myy vaikka myisi kolmepäinen kirahvi. Jos se on siellä töissä niin siltä voi ostaa auton.
Edellisestä keskustelusta aiheesta päätellen ihmisiä kismitti se ettei 6000 eurosta jää käteen tarpeeksi sekä se että "ei se joka kuukausi tienaa 6000 euroa"
Mikä lie vajaahäiriö niillä päässä.
Loistavaa kun tienaa, antaa mennä! Kyllä mäkin myisin autoja ihan innoissani jos saisin tollassia rahoja.
Pistää korvaan tuo setämiehet nimitys , eikö ole sama kuin tytötys ?