Miksi UMK ei voi olla todellinen kilpailu
Käärijä voittaa viisi emmaa, onko se todellisuutta ja hyvää musiikkia. Ihmisillä on reaktio videoita maailman parhaille kappaleille youtubessa ja he eivät ole kuullut mitään oikeita laulajia tai bändejä. En halua syyllistää nuoria kuulijoita, mutta musa bisnes ja radiot soittaa täyttä paskaa. Nyky musiikissa on hyviä soittajia ja laulajia, mutta et varmaan ole kuullut heitä radion tai suoratoiston kautta?
Kommentit (4)
Onhan se kilpailu. Katsojat äänestää.
Mitä vattua sotket Emmat ja UMK:n?
UMK:ssa raadit puhuu ja äänestetään. Kilpailijat saavat sijoituksen.
Sit kaiken huippuna Kuumaa voittaa jonkun iskelmä-äänestyksen! Miten? Mistä lähtien tällainen teinibändi on ollut iskelmää? Teinit vielä ymmärtää mutta ketkä aikuiset ihan tosissaan tykkää kuunnella näitä jotain teinirap-artisteja? Ne on vallanneet kaikki festarit ja nyt myös iskelmätapahtumat.
Ja mainittakoon että Kuumaa on ihan kelpo yhtye ja kiva kun tekevät itse biisejä. Mut tuskin aikuiset in heidän kohderyhmää kuitenkaan, eiköhän enimmäkseen tollaset 10-15-v tytöt fanita heitä.
Umk on niin pilalla kuin olla voi... Millä perusteella nuo artistit oli sinne finaaliin päässeet? Miksi tuokin konsepti on teineille eikä keski-ikäisille suunnattu?
Då skulle fel artister vinna. Kanske i misstag någon som helt på riktigt kan något.