Riku Aalto.
Ompa hyvä puhumaan ja puhuu järkeä Ykkösaamussa. Hyvä tyyppi.
Kommentit (6)
Katos kun on taas lihonut
mikdi kaikki AY pomot on läskejä
Erinomaisesti esiintyy. Vahvoja argumentteja. Tällainen kaveri olisi uskottava pääministeri toisin kuin Petteri Orpo, joka on vitsi.
SAK ja fascemmisto paskokoon koko Suomen, saavutetut edut!!
Niin se AY-pamppu? Minulla ei suoraan sanottuna ole kyllä kovin hyvä kuva ammattiyhdistysliikeporukoista, mutta tämä A-studiossa ollut oli kyllä jäätävän pätevä, täytyy myöntää. Mielestäni puoluepoliitikassa ei ole alkunkaan tämänlaisia kykyjä, sääli.
Helppo oli kuunnella selkeää ja asiantuntevaa puhetta jopa ääni oli musiikkia korville radio ykköseltä kun kuuntelin täällä päiväntasaajan eteläpuolella. Ei ollut pakko ja täytyy jargoneita joihin olen lopullisen kyllästynyt. En ole teollisuustyöntekijä, mutta kiitos kuitenkin Riku Aalto.
Ompa hyvä enään puhuman,, kylä järki puhetta kuullostaa enään ompa ,, demari käsi sun tasku jee jee...... KYSYM VAAM.!